Ամերիաբանկը գործարկել է անհպում անկանխիկ վճարումների նոր գործիք` Ameria PhonePOS կամ ՀեռաPOS, որը հնարավորություն է տալիս սմարթֆոնը դարձնել POS տերմինալ և ստանալ վճարումներ ցանկացած վայրում` հարմար, արագ և հուսալի:
Հավելվածը նախատեսված է իրավաբանական անձանց / ԱՁ հաճախորդների համար` ընձեռելով առանց ֆիզիկական POS տերմինալի անկանխիկ վճարումներ ստանալու հնարավորություն:
ՀեռաPOS-ը նոր սերնդի ծրագրային լուծում է, որի միջոցով անկանխիկ գործարքների համար կիրառվում են անվտանգության միջազգային չափանիշներին համապատասխան նոր տեխնոլոգիաներ: Այն նախատեսված է NFC ֆունկցիա ունեցող Android 8.1 և ավելի բարձր դասի սմարթֆոնների համար:
Ameria PhonePOS հավելվածի շնորհիվ բացի վճարում ստանալուց հնարավոր է նաև վերահսկել հաշվետվությունները, ինչպես նաև վճարային կտրոնն ուղարկել հաճախորդի էլեկտրոնային հասցեին:
Ameria PhonePOS տերմինալները սպասարկում են ինչպես դեբետային, այնպես էլ կրեդիտային ArCa, MasterCard, Visa և Mir քարտատեսակները:
Հավելվածն ակտիվացնելու դեպքում գործում է հատուկ առաջարկ`
Անվճար VISA Business քարտ` ծառայությունն ակտիվացնող առաջին 100 հաճախորդներին
Անվճար սպասարկում մինչև 31/12/2023թ.` անկախ Ameria PhonePOS-ի միջոցով ամսական շրջանառության ծավալից
Անվճար Օնլայն բանկինգ իրավաբանական անձանց / ԱՁ-ներին ծառայության գործողության ամբողջ ժամանակահատվածի համար։
Գործող հատուկ առաջարկի և սակագների մասին ավելի մանրամասն`հղումով:
Ameria PhonePOS հավելվածն ակտիվացնելու համար անհրաժեշտ է այցելել բանկի ցանկացած մասնաճյուղ և լրացնել առևտրային կետի գրանցման հայտ-պայմանագիրը: Ծառայության ակտիվացումն ու տեխնիկական սպասարկումն անվճար են:
Թեև հավելվածը վերջերս է գործարկվել, այն արդեն հասցրել է մեծ հետաքրքրություն առաջացնել հաճախորդների մոտ: Նրանց կողմից Ameria PhonePOS հավելվածի վերաբերյալ մի շարք հարցերի պատասխանները` տեսանյութում:

Ameriabank has launched a new tool for contactless non-cash payments – Ameria PhonePOS, enabling the clients to use a smartphone as a POS-terminal and receive payments anywhere in a convenient, fast and reliable manner.
The application is designed for legal entities/private entrepreneurs and is offering an opportunity to receive non-cash payments without a physical POS-terminal.
PhonePOS is a new-generation software solution. The non-cash transactions executed via PhonePOS are based on new technologies meeting international security standards. It is intended for smartphones running software of Android 8.1 and higher categories, with NFC function.
Besides receiving payments, Ameria PhonePOS application allows to control reports and send the payment slip to the client’s email address.
Ameria PhonePOS terminals accept ArCa, MasterCard, Visa and Mir cards, both credit and debit ones.
There is a special offer that applies in case of activating the application:
-The first 100 clients activating the service will get a VISA Business card for free
-Free service until December 31, 2023, regardless of the monthly turnover via Ameria PhonePOS
-Free online banking for legal entities and private entrepreneurs for the entire term of using the service
Please follow the link for more detailed information about the special offer and tariffs.
To activate Ameria PhonePOS application, just visit any branch of the Bank and fill in the Merchant Registration Application form. No fee applies for activation and maintenance of the service.
Although launched recently, Ameria PhonePOS has already aroused the interest of many customers. Check out the video to get answers to some of the clients' questions on the application.
Ameriabank CJSC is the largest financial and technological institution in Armenia. Ameriabank provides a comprehensive package of ecosystems and digital solutions allowing customers to receive comfortable and fastest financing in all major areas (SME loans, car loans, mortgage loans, consumer loans), and to go through the whole process from account opening to receiving a card and applying for financing in the online environment of the Ameria ecosystem.