Ամերիաբանկը գործարկել է անհպում անկանխիկ վճարումների նոր գործիք` Ameria PhonePOS կամ ՀեռաPOS, որը հնարավորություն է տալիս սմարթֆոնը դարձնել POS տերմինալ և ստանալ վճարումներ ցանկացած վայրում` հարմար, արագ և հուսալի:
Հավելվածը նախատեսված է իրավաբանական անձանց / ԱՁ հաճախորդների համար` ընձեռելով առանց ֆիզիկական POS տերմինալի անկանխիկ վճարումներ ստանալու հնարավորություն:
ՀեռաPOS-ը նոր սերնդի ծրագրային լուծում է, որի միջոցով անկանխիկ գործարքների համար կիրառվում են անվտանգության միջազգային չափանիշներին համապատասխան նոր տեխնոլոգիաներ: Այն նախատեսված է NFC ֆունկցիա ունեցող Android 8.1 և ավելի բարձր դասի սմարթֆոնների համար:
Ameria PhonePOS հավելվածի շնորհիվ բացի վճարում ստանալուց հնարավոր է նաև վերահսկել հաշվետվությունները, ինչպես նաև վճարային կտրոնն ուղարկել հաճախորդի էլեկտրոնային հասցեին:
Ameria PhonePOS տերմինալները սպասարկում են ինչպես դեբետային, այնպես էլ կրեդիտային ArCa, MasterCard, Visa և Mir քարտատեսակները:
Հավելվածն ակտիվացնելու դեպքում գործում է հատուկ առաջարկ`
Անվճար VISA Business քարտ` ծառայությունն ակտիվացնող առաջին 100 հաճախորդներին
Անվճար սպասարկում մինչև 31/12/2023թ.` անկախ Ameria PhonePOS-ի միջոցով ամսական շրջանառության ծավալից
Անվճար Օնլայն բանկինգ իրավաբանական անձանց / ԱՁ-ներին ծառայության գործողության ամբողջ ժամանակահատվածի համար։
Գործող հատուկ առաջարկի և սակագների մասին ավելի մանրամասն`հղումով:
Ameria PhonePOS հավելվածն ակտիվացնելու համար անհրաժեշտ է այցելել բանկի ցանկացած մասնաճյուղ և լրացնել առևտրային կետի գրանցման հայտ-պայմանագիրը: Ծառայության ակտիվացումն ու տեխնիկական սպասարկումն անվճար են:
Թեև հավելվածը վերջերս է գործարկվել, այն արդեն հասցրել է մեծ հետաքրքրություն առաջացնել հաճախորդների մոտ: Նրանց կողմից Ameria PhonePOS հավելվածի վերաբերյալ մի շարք հարցերի պատասխանները` տեսանյութում:

Америабанк запустил новый инструмент для бесконтактных безналичных платежей – Ameria PhonePOS, позволяющий использовать смартфон в качестве POS-терминала и получать безналичные платежи в любом месте, удобным, быстрым и надежным способом.
Приложение предназначено для юридических лиц/частных предпринимателей, предоставляя им возможность получать безналичные платежи без использования физического POS-терминала.
PhonePOS – программное решение нового поколения. Для безналичных транзакций, осуществляемых через него, применяются новые технологии, соответствующие международным стандартам безопасности. Приложение предназначено для смартфонов Android 8.1 и выше с функцией NFC.
С помощью приложения Ameria PhonePOS, кроме получения платежей, можно также отслеживать отчеты и отправлять квитанции об оплате на электронный адрес клиента.
Терминалы Ameria PhonePOS обслуживают как дебетовые, так и кредитные карты видов ArCa, MasterCard, Visa и Mir.
При активации приложения действует специальное предложение:
Первые 100 клиентов, которые активируют услугу, получат бесплатную карту VISA Business
Бесплатное обслуживание до 31.12.2023г., вне зависимости от месячного оборота через Ameria PhonePOS
Бесплатный онлайн-банкинг юридическим лицам/частным предпринимателям на весь срок действия услуги
Для получения более подробной информации о специальном предложении и тарифах перейдите по ссылке.
Для активации приложения Ameria PhonePOS необходимо посетить любой филиал Америабанка и заполнить заявку-договор на регистрацию торгового пункта. За активацию и техническое обслуживание услуги плата не взимается.
Несмотря на то, что приложение запущено лишь недавно, оно уже успело вызвать большой интерес среди клиентов. Ответы на ряд вопросов, возникающих у клиентов в связи с Ameria PhonePOS – в видеоматериале.
Америабанк является крупнейшим финансовым учреждением Армении с объемом активов свыше 1 триллиона драмов РА и играет важную роль в экономике страны. Америабанк предоставляет широкий спектр инновационных банковских услуг через многофункциональную платформу, с акцентом на цифровые продукты. Банк придерживается клиентоориентированной политики для обеспечения высокого качества обслуживания и удовлетворенности банковским опытом в современной цифровой среде. Америабанк привержен принципу ответственного ведения бизнеса и способствует переходу Армении к экологически устойчивому будущему.