IDBank-ում ամփոփել են տարին։ Նշվում է, որ 2022 թվականը մարտահրավերներով լի հերթական տարին էր՝ հաշվի առնելով տարածաշրջանում ռազմական գործողությունները և սահմանային լարվածությունը, դրանց հետևանքները, ինչպես նաև դաշնակից երկրների միջև սրված հարաբերությունները։
Չնայած այս ամենին՝ բանկը փորձել է հաղթահարել բոլոր մարտահրավերներն ու էլ ավելի մեծ թափով զարգանալ։ Ուստի տարին ամփոփելիս չի կարելի չնշել որոշ ձեռքբերումներ և զուտ թվային ցուցանիշներ․
– 2022 թվականին սպասարկվել է 20%-ով ավելի շատ հաճախորդ,
– Թվային բանկինգի լիարժեք փորձառություն է ապահովվել 28%-ով ավելի շատ օգտատիրոջ համար,
– Թողարկվել և տրամադրվել է 20%-ով ավելի շատ քարտ՝ դառնալով VISA համակարգի ամենախոշոր քարտ թողարկողը Հայաստանում,
– Բանկի հաճախորդները սքանավորել են 3 անգամ ավելի շատ QR՝ վճարելով անհպում 14,000-ից ավելի վաճառակետում,
–Rocket Line-ից օգտվել է 50,000-ից ավելի հաճախորդ, դե իսկ Rocket Line 0%-ը գործում է ավելի քան 5000 վաճառակետում,
-Բանկը հասցրել է թողարկել երկու նոր քարտատեսակ՝ Visa Business Platinum և Visa Travel՝ նախատեսված հատուկ բիզնեսի և ճանապարհորդությունների համար,
-Բանկը մասնակցել է մի շարք միջոցառումների, ինչպիսիք են Toon Expo 2022-ը, Gyumri Tech Week-ը, Silicon Mountains-ը,
-Վճարվել է երկու անգամ ավելի շատ հարկ՝ նպաստելով պետության զարգացմանը։
«Չմոռանանք անդրադառնալ մեր թիմի ու հաճախորդների ամենասիրելի նախաձեռնության՝ «Մի դրամի ուժի» ձեռքբերումներին․ այս տարի նախաձեռնությունը դարձավ 2 տարեկան, իսկ հավաքված գումարի մասին հպարտությամբ կարող ենք ասել, որ արդեն հատել ենք 111 միլիոն դրամի շեմը՝ աջակցելով 9 շահառու կազմակերպությունների և հիմնադրամների, որոնք ամենաշատն ունեին դրա կարիքը։
Դե իսկ տարվա վերջում որոշեցինք բազմապատկել մեր բարի գործերի թիվն ու նախաձեռնել «ԲարինԳործենք» արշավը, որի շրջանակում IDBank-ի և գործընկեր Իդրամ կազմակերպության ամանորյա նվերների համար նախատեսված բյուջեի մեծ տոկոսը ուղղեցինք բարեգործության՝ մարտահրավեր նետելով մեր գործընկերներին։
2023 թվականի համար էլ ավելի մեծ ծրագրեր ենք նախատեսում․ վստահ ենք, որ մեր գործընկերների և հաճախորդների հետ միասին կարող ենք հասնել շատ ավելի տպավորիչ արդյունքների՝ տրամադրելով լավագույն բանկային փորձառությունը մեր հաճախորդներին և լինելով լավագույն ընտրությունը մեր գործընկերների համար»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ։

2022 год стал еще одним годом, полным вызовов для всех нас, учитывая военные операции и пограничную напряженность в регионе, их последствия, а также сложные отношения между странами-союзниками, сообщает пресс-служба банка.
«Несмотря на все это, мы постарались с честью преодолеть все трудности и развиваться еще быстрее. Поэтому, подводя итоги года, нельзя не отметить основные достижения. Что ж, начнем.
– В 2022 году мы обслужили на 20% больше клиентов,
– Нашим цифровым банкингом воспользовались на 28% больше пользователей,
– Мы выпустили и предоставили на 20% больше карт, став крупнейшим эмитентом карт системы VISA в Армении,
– Наши клиенты отсканировали в 3 раза больше QR-кодов для бесконтактной оплаты в более чем 14 000 торговых точках,
– Более 50 000 клиентов воспользовались услугами Rocket Line, а Rocket Line 0% работает в более чем 5000 торговых точках,
– Нам удалось выпустить два новых вида карт: Visa Business Platinum и Visa Travel, разработанные специально для бизнеса и путешествий,
– Мы приняли участие в ряде таких мероприятий, как Toon Expo 2022, Gyumri Tech Week, Silicon Mountains,
– Мы заплатили в два раза больше налогов, способствуя развитию нашего государства.
А теперь о достижениях любимой инициативы нашей команды и клиентов – «Сила одного драма». В этом году инициативе исполнилось 2 года, и можем с гордостью сказать, что мы уже преодолели рубеж в 111 млн драмов, поддержав 9 организаций-бенефициаров и фондов, которые больше всего в этом нуждались.
Ну а в конце года мы решили умножить количество наших добрых дел и инициировать кампанию «Твори добро», в рамках которой решили направить большую часть бюджета новогодних подарков IDBank-а и Idram-а на благотворительность, бросив вызов нашим партнерам.
Мы планируем еще больше программ и продуктов на 2023 год. Уверены, что вместе с нашими партнерами и клиентами мы сможем добиться гораздо более впечатляющих результатов, предоставляя лучший банковский опыт нашим клиентам и являясь лучшим выбором для наших партнеров.
И пусть новый 2023 год будет годом, наполненным великими и благородными целями, добрыми делами и счастливыми моментами для всех нас. Мира нашей стране, любви и тепла всем нашим семьям», – говорится в сообщении.