IDBank-ում ամփոփել են տարին։ Նշվում է, որ 2022 թվականը մարտահրավերներով լի հերթական տարին էր՝ հաշվի առնելով տարածաշրջանում ռազմական գործողությունները և սահմանային լարվածությունը, դրանց հետևանքները, ինչպես նաև դաշնակից երկրների միջև սրված հարաբերությունները։
Չնայած այս ամենին՝ բանկը փորձել է հաղթահարել բոլոր մարտահրավերներն ու էլ ավելի մեծ թափով զարգանալ։ Ուստի տարին ամփոփելիս չի կարելի չնշել որոշ ձեռքբերումներ և զուտ թվային ցուցանիշներ․
– 2022 թվականին սպասարկվել է 20%-ով ավելի շատ հաճախորդ,
– Թվային բանկինգի լիարժեք փորձառություն է ապահովվել 28%-ով ավելի շատ օգտատիրոջ համար,
– Թողարկվել և տրամադրվել է 20%-ով ավելի շատ քարտ՝ դառնալով VISA համակարգի ամենախոշոր քարտ թողարկողը Հայաստանում,
– Բանկի հաճախորդները սքանավորել են 3 անգամ ավելի շատ QR՝ վճարելով անհպում 14,000-ից ավելի վաճառակետում,
–Rocket Line-ից օգտվել է 50,000-ից ավելի հաճախորդ, դե իսկ Rocket Line 0%-ը գործում է ավելի քան 5000 վաճառակետում,
-Բանկը հասցրել է թողարկել երկու նոր քարտատեսակ՝ Visa Business Platinum և Visa Travel՝ նախատեսված հատուկ բիզնեսի և ճանապարհորդությունների համար,
-Բանկը մասնակցել է մի շարք միջոցառումների, ինչպիսիք են Toon Expo 2022-ը, Gyumri Tech Week-ը, Silicon Mountains-ը,
-Վճարվել է երկու անգամ ավելի շատ հարկ՝ նպաստելով պետության զարգացմանը։
«Չմոռանանք անդրադառնալ մեր թիմի ու հաճախորդների ամենասիրելի նախաձեռնության՝ «Մի դրամի ուժի» ձեռքբերումներին․ այս տարի նախաձեռնությունը դարձավ 2 տարեկան, իսկ հավաքված գումարի մասին հպարտությամբ կարող ենք ասել, որ արդեն հատել ենք 111 միլիոն դրամի շեմը՝ աջակցելով 9 շահառու կազմակերպությունների և հիմնադրամների, որոնք ամենաշատն ունեին դրա կարիքը։
Դե իսկ տարվա վերջում որոշեցինք բազմապատկել մեր բարի գործերի թիվն ու նախաձեռնել «ԲարինԳործենք» արշավը, որի շրջանակում IDBank-ի և գործընկեր Իդրամ կազմակերպության ամանորյա նվերների համար նախատեսված բյուջեի մեծ տոկոսը ուղղեցինք բարեգործության՝ մարտահրավեր նետելով մեր գործընկերներին։
2023 թվականի համար էլ ավելի մեծ ծրագրեր ենք նախատեսում․ վստահ ենք, որ մեր գործընկերների և հաճախորդների հետ միասին կարող ենք հասնել շատ ավելի տպավորիչ արդյունքների՝ տրամադրելով լավագույն բանկային փորձառությունը մեր հաճախորդներին և լինելով լավագույն ընտրությունը մեր գործընկերների համար»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ։

IDBank has summed up the year 2022 which it says was another year full of challenges for everyone, given the military operations and border tensions in the region, their consequences, as well as the tense relations between allied countries.
Despite all this, the Bank tried to overcome all difficulties with honor and develop even faster. Therefore, summing up the results of the year, one cannot fail to note some achievements and purely numerical indicators:
— In 2022, the Bank served 20% more customers,
— The Bank delivered full digital banking to 28% more users,
— 20% more cards were issued, making the Bank the largest VISA card issuer in Armenia,
— Customers scanned 3 times more QR codes for contactless payment at more than 14,000 points of sale,
— More than 50,000 customers used Rocket Line services, and Rocket Line 0% operates in more than 5,000 points of sale,
— The Bank managed to issue two new types of cards: Visa Business Platinum and Visa Travel, designed specifically for business and travel,
— The Bank participated in a number of events such as Toon Expo 2022, Gyumri Tech Week, Silicon Mountains,
— Twice as much was paid in taxes, contributing to the development of the country.
“We also want to mention the achievements of the beloved initiative of our team and clients “The Power of One Dram”. This year the initiative turned 2 years old, and we can proudly say that we have already overcome the milestone of 111 million drams by supporting 9 beneficiary organizations and foundations that most needed it,” the Bank said in a statement.
“Well, at the end of the year, we decided to increase the number of good deeds and initiate the “Act of Kindness” campaign, within which we decided allocate most of the budget of Idram and IDBank New Year gifts to charity, passing the challenge to our partners.
“We have even bigger plans for 2023. We are confident that, together with our partners and clients, we can achieve much more impressive results by providing the best banking experience to our clients and being the best choice for our partners.
“And now we want to wish our customers a Happy New Year and Merry Christmas: let the new year 2023 be a year filled with great and noble goals, good deeds and happy moments for all of us.”