Իդրամը և «Այբ» կրթական հիմնադրամը հունվարի 16-ին համագործակցության մասին հուշագիր են ստորագրել։ Իդրամն աջակցելու է «Այբի» զանգվածային մրցույթներին, որոնց մասնակցում են դպրոցականներն ամբողջ հանրապետության տարածքում, ինչպես նաև Սփյուռքում և Արցախում։
Իդրամը «Այբի» հետ համատեղ պատրաստվում է կազմակերպել ֆինանսական գրագիտությանը նվիրված միասնական դասընթացներ, որոնց անբաժանելի մասը կդառնա ընկերության նոր՝ Idram Junior հավելվածը։ Idram Junior-ը հավելված է՝ նախատեսված 8-16 տարեկան երեխաների համար, որը գրպանի անկանխիկ գումարի կառավարումը սովորելու մեծ հնարավորություն է երեխաների համար, իսկ ծնողներին թույլ է տալիս վերահսկել երեխաների ֆինանսական գործողությունները։
Իդրամի և «Այբի» համագործակցության մեկնարկը տրված է․ «Մեղու 2022» մրցույթը եղավ առաջինն այս շարքում։ Դեկտեմբերի 26-ին և 27-ին աշխարհում հայերենի ամենամեծ դպրոցական մրցույթին մասնակցել է ՀՀ և Արցախի 3-12-րդ դասարանի հազարավոր երեխաներ՝ մոտ 7800 գրանցված մասնակից։
Ըստ «Այբ» կրթական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Սոնա Կոշեցյանի՝ շատ ուրախալի է, որ հայերենի «Մեղու» մրցույթին միացել է Իդրամի նման մեծ կազմակերպություն։
«Գնահատելի է, որ Իդրամի հետ գործակցությունն այսքանով չի սահմանափակվելու և «Այբի» տարբեր մրցույթների շրջանակում մեր գործընկերների հետ համատեղ հնարավոր կլինի ոչ միայն մեծացնել հետաքրքրությունը դպրոցական առարկաների հանդեպ, այլև վաղ հասակից զարգացնել ֆինանսական գրագիտության հմտություններ»,-ասել է նա։
Իդրամի տնօրեն Արսեն Քդենյանի խոսքով՝ ընկերության համար մեծ պատիվ է դառնալ կրթական բացառիկ մրցույթների գործընկերը։
«Հույս ունենք, որ հետագայում էլ ավելի կընդլայնվի համագործակցության շրջանակը։ Դե իսկ Իդրամ Ջունիորի մասով կարող ենք ասել, որ վստահ ենք՝ պատանիները մեծ հետաքրքրությամբ կուսումնասիրեն հավելվածը», – նշել է Արսեն Քդենյանը:
Կազմակերպությունները վստահ են, որ այս համագործակցությունից դպրոցական պատանիները միայն կշահեն՝ ստանալով հավելյալ կրթական հարթակներ։

On January 16, Idram and Ayb Educational Foundation signed a memorandum on cooperation. Idram will support the mass contests of Ayb which are joined by schoolchildren from all over the republic, as well as the Diaspora and Artsakh.
Idram, together with Ayb, is going to organize joint courses dedicated to financial literacy, of which the company's new Idram Junior application will become an integral part. Idram Junior is an app for kids aged 8-16, which is a great opportunity for kids to learn how to manage cashless money in their pocket, and allows parents to monitor their kids' financial activities.
The start of cooperation between Idram and "Ayb" is given. "Bee 2022" competition was the first in this series. On December 26 and 27, thousands of 3rd-12th grade children from RA and Artsakh took part in the world's largest Armenian school competition, about 7,800 registered participants.
According to Sona Koshetsyan, executive director of Ayb Educational Foundation, it is very gratifying that a large organization like Idram has joined the "Meghu" competition in Armenian. "It is appreciated that cooperation with Idram will not be limited to this and within the framework of various competitions of "Ayb" together with our partners it will be possible not only to increase interest in school subjects, but also to develop financial literacy skills from an early age."
According to Idram director Arsen Kdenyan, it is a great honor for the company to become a partner of exclusive educational competitions. "We hope that the scope of cooperation will expand even further in the future. As for Idram Junior, we can say that we are sure that young people will study the application with great interest," says Arsene Kdenyan.
The companies are sure that the school youth will only benefit from this cooperation by getting additional educational platforms.