«Բարի գալուստ ID տաղավար, որտեղ կենտրոնում դու ես»․ Այս կարգախոսով է DigiTec ամենամյա էքսպոյում ներկայանում Իդրամ ընկերությունն իր գործընկերների հետ։
DigiTec-ի ընթացքում ID տաղավարում են լինելու Իդրամը, IDBank-ը, idplus լոյալության համակարգը, Idram Junior ֆինանսական հավելվածն ու IDBusiness հարթակը։ Ընկերությունները համախմբվել են՝ հաճախորդներին տալու ֆինանսական ոլորտի ամենանորարար և ամբողջական լուծումները։ Այսպիսով, ընկերությունները հանդես են գալիս մեկ ընդհանուր էկոհամակարգի ներքո, որի ներսում յուրաքանչյուր ծառայություն, յուրաքանչյուր առաջարկ մշակված է բացառապես հաճախորդների հարմարավետության համար և նրանց կարիքների շուրջ։
Իդրամ ընկերության մարքեթինգային նախագծերի ղեկավար Սևակ Շիրաչյանի խոսքով՝ Իդրամը որպես Հայաստանի առաջատար ֆինտեխ համակարգ ամեն օր նոր նշաձողեր է սահմանում։
«Իդրամը բոլորի համար է․ ի ապացույց այս կարգախոսի վերջերս առաջարկեցինք երեխաների համար նախատեսված առաջին ֆինանսական հավելվածը՝ Idram Junior-ը, որի շնորհիվ մեր երեխաները կսովորեն անհպում վճարումներ կատարել, կառավարել ֆինանսներն ու լինել անկախ՝ միաժամանակ լինելով ծնողների վերահսկողության ներքո։ Իսկ մեր գործընկերների հետ մշտապես առաջարկում ենք նոր հնարավորություններ բիզնեսի և հաճախորդների համար»,-ասել է նա։
Այս պահին Idram&IDBank հավելվածով կարելի է․
-անհպում և անկանխիկ QR վճարումներ կատարել ավելի քան 15,000 վաճառակետերում և 900+ առցանց խանութներում,
-Վճարել Իդրամ QR-ով և ստանալ/կուտակել բոնուսներ idplus թվային լոյալության հավելվածում ավելի քան 1100 վաճառակետերից, որոնց թիվը արագ աճում է,
-օգտվել հավելվածում առկա 500+ ծառայություններից՝ կատարելով փոխանցումներ, վճարելով կոմունալներ, կրթավճարներ և պետական տուրքեր, վարկեր, լիցքավորել բջջային հաշիվը, գնել տոմսեր անմիջապես հավելվածում և դեռ շատ ավելին,
-ցանկացած վճարում կատարել Rocket line թվային ապառիկի միջոցով վայրկյանների ընթացքում, իսկ 5000 կետերում դա անել առանց տոկոսի հետվճարի,
-դառնալ առցանց IDBank-ի հաճախորդ և օգտվել ամբողջական թվային բանկինգի հնարավորություններից։
Իդրամի առավելություններն անսահման են ոչ միայն հաճախորդների, այլև Իդրամի գործընկեր դարձած բիզնեսների համար։ Եվ այսպես, դառնալով Իդրամի գործընկեր՝ Դուք հնարավորություն ունեք․
-Ունենալ ներկայացուցչություն շուկայի առաջատար մանրածախ հարթակում,
-Առանց ներդրումների միանալ անհպում և առցանց QR վճարումների համակարգին վաճառակետերի, ինչպես նաև առցանց խանութների համար (այդ թվում․ web և mobile checkout),
-Ստանալ լուծումներ ցանկացած առևտրային ծրագրի համար,
-Ստանալ վաճառքների գումարը շատ արագ,
-Միանալ Rocket line 0% թվային ապառիկի հարթակին՝ ներգրավելով նոր հաճախորդներ, ավելացնելով հաճախորդների լոյալությունը, վաճառքների ծավալը,
-Առանց ներդրումների ստանալ սեփական թվային լոյալության հարմար համակարգ idplus հարթակում, որով կարող եք Ձեր հաճախորդների համար մշակել և կառավարել ամենատարբեր ակցիաներ, բոնուսներ ձեզ մոտ գնումների դիմաց՝ ընդհուպ մինչև ընտրելով ակցիայի օրը, ժամը, ապրանքի տեսակը, բոնուսի չափերը ըստ ապրանքատեսակի և այլն։
Իդրամի SMM թիմի ղեկավար Լիա Սարգսյանի խոսքով ՝ DigiTec էքսպոն լավագույն առիթն է նոր հաճախորդներին ծանոթացնելու մեր բոլոր գործընկերների հետ, իսկ մշտական հաճախորդներին ևս մեկ անգամ հիշեցնելու, որ իրենց ֆինանսական բոլոր խնդիրները լուծելի են մեկ էկոհամակարգում։
«Սոցցանցերում մենք մշտապես ակտիվ ենք, պատմում ենք մեր թվային ծառայությունների մասին, այս տարի էլ որոշել ենք օգտագործել DigiTec հարթակը և խրախուսել մեր օգտատերերին՝ կազմակերպելով հերթական խաղարկությունը, որի մրցանակն է ուղևորություն դեպի Դուբայ երկու անձի համար», – ասել է Լիա Սարգսյանը։
DigiTec էքսպոյին կարելի է մասնակցել մինչև մարտի 12-ը ներառյալ՝ մոտենալով ID տաղավար և բացահայտելով ամենանորարար ու ժամանակակից լուծումները ֆինանսական ոլորտում։

"Welcome to the ID booth, where you are in the center." Under this slogan, Idram participates with its partners in the annual DigiTec exhibition.
During DigiTec, Idram, IDBank, idplus loyalty system, Idram Junior financial app and IDBusiness platform will be presented at ID booth. Companies have teamed up to provide clients with the most innovative financial solutions. Thus, companies operate within one common ecosystem, within which each service, each offer is developed solely for the convenience of customers.
According to Sevak Shirachyan, marketing project manager at Idram, as the leading fintech system in Armenia, Idram reaches new milestones every day. “Idram is for everyone. By proving this slogan, we recently launched Idram Junior, the first financial app for children, through which our children will learn how to make contactless payments, manage finances and be independent, while at the same time being under parental control. We also, together with our partners, constantly offer new opportunities for business and customers.”
At the moment, using the Idram&IDBank application, you can:
-make contactless and non-cash QR/NFC payments in more than 15,000 points of sale and 900+ online stores,
-pay with Idram QR and receive/gather bonuses in the idplus digital loyalty app from more than 1100 outlets, the number of which is growing rapidly
-make any payments within a few seconds using Rocket line digital credit at more than 15,000 points of sale, and at 5000+ points of sale use the product interest-free.
-use 500+ services available in the Idram&IDBank app, make transfers, make utility bills, tuition and state fees, top up your account, buy tickets directly in the app and much more,
-become an online client of IDBank and take advantage of all the possibilities of digital banking.
The benefits of Idram are endless, not only for customers, but also for businesses that have partnered with Idram. So, becoming an Idram partner, you have the opportunity to:
-to be presented at the leading retail platform of the market,
-connect to the QR contactless and online payment system for retail outlets, as well as online stores (including web and mobile checkout) without investments,
-get solutions for any commercial project,
-quickly receive money from sales,
-join the Rocket line 0% digital installment platform, attracting new customers, increasing customer loyalty, sales volume,
-get your own convenient digital loyalty system on the idplus platform without investment, with which you can develop and manage all kinds of promotions for your customers, up to choosing the day and time of the promotion, type of product, bonus amount by product type, etc.
According to Lia Sargsyan, SMM team lead at Idram, DigiTec is the best opportunity to introduce our new clients to all partners, and to remind regular clients once again that all their financial problems can be solved in one ecosystem. “We are always active in social networks, we talk about our digital services, this year we decided to once again use the DigiTec platform and encourage our users by organizing another drawing, the prize of which is a trip to Dubai for two,” said Lia Sargsyan.
You can participate in the DigiTec exhibition until March 12, inclusive, by approaching the ID booth and getting acquainted with the most innovative and modern solutions in the financial sector.