Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդի (ԱՆԻՖ) և Air Arabia խմբի համատեղ ձեռնարկություն հանդիսացող Հայաստանի ազգային ավիափոխադրող Fly Arna ավիաընկերությունը մեկնարկում է ուղիղ չվերթերը դեպի Իրաքի մայրաքաղաք Բաղդադ:
«Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի և Բաղդադի միջազգային օդանավակայանի միջև շաբաթական երկու չվերթ կիրականացվի:
«Հայաստանի ազգային ավիափոխադրող հանդիսանալով և սպասարկելով ավանդական ուղղությունները՝ Fly Arna միաժամանակ ձգտում է Հայաստանի համար բացել նոր շուկաներ՝ նպաստելով ինչպես զբոսաշրջության, այնպես և առևտրա-տնտեսական կապերի զարգացմանը:
Հասանելի արժեքներով Երևան-Բաղդադ-Երևան կանոնավոր չվերթի գործարկումը մեծապես կնպաստի դեպի Հայաստան նոր զբոսաշրջային հոսքերի ավելացմանը: Շաբաթական երկու անգամ իրականացվող չվերթները նաև Իրաքի հայ համայնքին թույլ կտան հայրենիքի հետ կապն էլ ավելի կայուն և ընդգրկուն դարձնել՝ նրանց առաջարկելով դեպի Հայաստան ավելի հարմարավետ և հասանելի ճամփորդելու հնարավորություն», – ասել է Fly Arna-ի մամուլի խոսնակ Գայանե Անտոնյանը:
Չվերթները կարելի է ամրագրել Fly Arna-ի պաշտոնական կայքի, զանգերի կենտրոնի (+374 41 38 00 83) կամ տուրիստական գործակալությունների միջոցով:

13 Март 2023 - 14:40 AMT
Национальный авиаперевозчик Армении Fly Arna, совместное предприятие Фонда государственных интересов Армении (ANIF) и группы Air Arabia, запускает прямые рейсы из Еревана в столицу Ирака, Багдад. Об этом сообщает пресс-служба авиакомпании.
Полеты будут выполняться два раза в неделю из международного аэропорта «Звартноц» в Международный аэропорт Багдада.
Расписание полетов в Багдад действует до 22 апреля (по местному времени).
«Являясь национальным авиаперевозчиком Армении и обслуживая традиционные направления, «Fly Arna» стремится открывать новые для Армении рынки, способствуя развитию как туризма, так и торгово-экономических связей.
Открытие регулярного рейса Ереван-Багдад-Ереван по доступным ценам во многом будет способствовать увеличению новых турпотоков в Армению. Полеты, совершаемые два раза в неделю, также позволят армянской общине Ирака сделать связь с Родиной более стабильной и всеобъемлющей, предоставив им комфортную и доступную возможность поездок в Армению», – отметила пресс-секретарь компании Гаяне Антонян.