Կարեն Դեմիրճյանի անվան Մարզահամերգային համալիրում մարտի 31-ից մինչև ապրիլի 2-ն անցկացվում է մեծ ցուցահանդես-տոնավաճառ, որտեղ մեկ հարթակում հատուկ առաջարկներով և զեղչերով հանդես են գալիս կառուցապատող խոշոր ընկերությունները, անշարժ գույքի գործակալությունները, բանկերը, նախագծող և վերանորոգող ընկերությունները, դիզայնի մասնագիտացված ընկերությունները և ոչ միայն։ IDBank-ը ևս մասնակցում է Toon Expo 2023 ցուցահանդեսին, այս անգամ՝ «Քո նոր տուն տանող ճանապարհը» կարգախոսի ներքո։
IDBank-ը ցուցահանդեսին ներկայացված է առանձին հարմարավետ տաղավարով, որտեղ Բանկի աշխատակիցները պատրաստ են հաճախորդներին ներկայացնել հիփոթեքային վարկերի պայմանները, առաջարկել համագործակցող կառուցապատողներից ամենահամապատասխանը, ինչպես նաև օգնել գլուխ հանել հիփոթեքի ձևակերպման ամբողջ ընթացքից։
IDBank-ի վաճառքների վարչության ղեկավար Արթուր Քոչարյանի խոսքով՝ Բանկն առաջարկում է հիփոթեքային վարկեր՝ սկսած 8% անվանական տոկոսադրույքից։ Բացառիկ պայմաններ են գործում հատկապես IDhome փաթեթի շրջանակում։
«Մենք անհատական մոտեցում ենք ցուցաբերում մեր յուրաքանչյուր հաճախորդի, բայց մի բան ընդհանուր է բոլորի համար․ IDBank-ի միջոցով հիփոթեքային վարկ վերցնելու դեպքում մեր հաճախորդներն իրենց ապահով կզգան․ Բանկը համագործակցող կառուցապատող ընկերությունների հետ միասին բացառիկ պայման է առաջարկում իր հաճախորդներին․ վարկի գումարը կառուցապատողին է փոխանցվում միայն բնակարանի վերջնական սեփականության վկայականի առկայության դեպքում, իսկ մինչ այդ վարկի ամբողջ գումարը սառեցվում է։ Այս դեպքում մեր հաճախորդները էական նվազեցնում են ռիսկերը չկառուցված շենքերում բնակարան ձեռք բերելիս, անգամ այն պարագայում, երբ շինարարությունն ինչ-ինչ պատճառներով կանգ առնի կամ ընդհանրապես տեղի չունենա։», – նշել է Արթուր Քոչարյանը։
Idhome փաթեթով բնակարան ձեռք բերելիս կարելի է ստանալ մինչև 10 մլն դրամ Rocket Line սահմանաչափ, մինչև 5 մլն դրամ վարկային գիծ, անվճար Visa Platinum քարտ, 0.5%-ով ավելի շահութաբեր խնայողական հաշիվներ և շատ ավելին։

A large exhibition is being held in the Sports Concert Complex named after Karen Demirchyan from March 31 to April 2, which is participated by major construction companies, real estate agencies, banks, design and repair companies, specialized design companies and not only. IDBank is again participating in the Toon Expo 2023 exhibition, this time under the slogan "The shortest path to your new home".
IDBank is presented at the exhibition with a separate comfortable booth, where the Bank's employees are ready to present the terms of the Bank's mortgage loans to the clients, to offer the most suitable projects from the cooperating developers, as well as to help to cope with the entire process of mortgage formulation.
According to Artur Kocharyan, head of IDBank's sales department, the Bank offers mortgage loans starting from 8% nominal interest rate. Exclusive conditions apply, especially within the scope of the IDhome package. "We provide an individual approach to each of our clients, but one thing is common to all of them. When taking a mortgage loan through IDBank, our clients will feel safe. The Bank, together with cooperating construction companies, offers its clients an exclusive conditions: the loan amount is transferred to the developer only in the presence of the final ownership certificate of the apartment, and until then the entire amount of the loan is frozen. In this case, our clients significantly reduce the risks when purchasing an apartment in an unfinished building, even in the event that the construction stops for some reason or does not take place at all," Artur Kocharyan says.
By the way, when buying an apartment with IDhome package, you can get up to AMD 10 million Rocket Line limit, up to AMD 5 million credit line, free Visa Platinum card, 0.5% more profitable savings accounts and much more.