Մարտի 31-ից ապրիլի 2-ը Կ․Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում Ucom ընկերության տեխնիկական աջակցությամբ կայացել է անշարժ գույքի և կառուցապատման ոլորտի միջազգային ամենամեծ ցուցահանդեսը Հայաստանում։
Արդեն երկրորդ տարին է՝ այցելուները հնարավորություն են ստանում ծանոթանալու 100-ից ավելի ընկերությունների առաջարկներին, որոնք ներկայացնում են կառուցապատման, ճարտարապետության ու նախագծման, վերանորոգման, ինտերիեր և էքստերիեր դիզայնի, անվտանգության համակարգերի, արևային էներգիայի մատակարարման և այլ հարակից ոլորտները։ Ցուցահանդեսին մասնակցել են ընկերություններ ինչպես Հայաստանից, այնպես էլ Վրաստանից, Իրանից, Ռուսաստանից և Գերմանիայից։
«Ucom-ի տեխնիկական թիմն ապահովել է անխափան և գերարագ ինտերնետ կապ Wi-Fi ցանցի միջոցով, որից օգտվել են ցուցահանդեսի բազմահազար այցելուներն ու հարյուրից ավելի մասնակիցները», – ասել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«Ցուցահանդեսն այս տարի շատ ավելի հագեցած էր, թե՛ մասնակից բիզնեսների մասշտաբներով, և թե՛ այցելությունների ծավալով, ուստի մեզ համար շատ կարևոր էր «Յուքոմ» ՓԲԸ-ի հետ համագործակցությունը և տեխնիկական հատվածի անխափան իրագործումը «Յուքոմ» ՓԲԸ-ի կողմից», – ասել է Toon Expo 2023 ցուցահանդեսի կազմակերպիչ ընկերության՝ Big Projects-ի հիմնադիր տնօրեն Համլետ Խնկոյանը։
Նախորդ տարի Toon Expo 2022-ի ցուցահանդեսի շրջանակներում ամրագրվել է ավելի քան 1000 բնակարան, իսկ երեք օրվա ընթացքում 20 հազար այցելու ծանոթացել է 150-ից ավելի մասնակից բիզնեսների առաջարկներին։

From March 31 to April 2, with the technical support of Ucom the largest international exhibition in the field of real estate and construction in Armenia took place at the Karen Demirchyan Sports and Concert Complex .
For the second year already, visitors had a chance to get familiar with the offers of more than 100 companies presenting the areas of construction, architecture and design, interior and exterior designs, security systems, solar energy supply and related fields. Companies from Armenia, Georgia, Iran, Russia and Germany took part in the Expo.
“Ucom’s technical team provided an uninterrupted high-speed internet connection via Wi-Fi network, while thousands of visitors and more than a hundred participants of the exhibition benefited from it,” said Ralf Yirikian, Director General at Ucom.
“This year the exhibition was eventful both in terms of the scale of the participating businesses and the volume of the visits. Therefore, the cooperation with Ucom and the smooth implementation of the technical part was very important for us,” said Hamlet Khnkoyan, Founder and Director of "Big Projects", the organizing company of Toon Expo 2023.
Last year more than 1,000 apartments were booked within the framework of the Toon Expo 2022 exhibition, and over three days, 20,000 visitors got acquainted with the offers of more than 150 participating businesses.