Երևանի ավագանին 39 կողմ, 2 դեմ և 1 ձեռնպահ ձայների հարաբերակցությամբ քաղաքապետի արտահերթ ընտրության օր է սահմանվել ապրիլի 11-ը՝ ժամը 10:00-ն:
«Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Արմեն Գալջյանն արտահերթ նիստում հայտարարել է․ «Մեր խմբակցությունն այս պահի դրությամբ որոշում ունի նոր քաղաքապետ չընտրել, հաշվի առնելով, որ ընտրություններին մի քանի ամիս ժամանակահատված է մնացել», գրում է «Փաստինֆոն»։
Նա հավելել է, որ այս պահին նոր քաղաքապետ չեն ընտրի, հետևաբար նաև ընտրության օրվա նիստին չեն ներկայանա, քանի որ թեկնածու չի լինի և քննարկելու ու ընտրելու անհրաժեշտություն չի լինի:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Երևանի քաղաքապետի 2023 թվականի ընտրություններում «Քաղաքացիական պայմանագրի» թեկնածուն լինելու է Տիգրան Ավինյանը: ՀՀ նախկին փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը նշանակվել է Երևանի փոխքաղաքապետ է նշանակվել 2022-ի սեպտեմբերին։

The Yerevan City Council has scheduled mayoral election for April 11, with 39 council members voting in favor, two against, and one abstaining.
Armen Galjian, a member of the ruling My Step bloc, announced on Tuesday, April 4 that his team has decided against electing a new mayor, considering that municipal elections are a few months away, Pastinfo reports.
He added that they will not be attending the session, because there will be no candidate and there will be no need to discuss and vote.
Former Deputy Prime Minister Tigran Avinyan will be Civil Contract’s candidate in the 2023 Yerevan elections. Avinyan was appointed the Deputy Mayor of Yerevan in September 2022.