Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան շնորհավորել է Հայաստանի հավաքականի նախկին ավագ, իտալական «Ինտերի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանին ՈւԵՖԱ Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչ դուրս գալու կապակցությամբ
«Հենոն կարող է դառնալ առաջին հայ ֆուտբոլիստը, ով կմասնակցի ակումբային ամենահեղինակավոր մրցաշարի ամենակարևոր հանդիպմանը»,-ասվում է գրառման մեջ։
Չեմպիոնների լիգայի կիսաեզրափակչում «Ինտերը» 1։0 հաշվով հաղթել է «Միլանին» և դուրս եկել եզրափակիչ։ Մխիթարյանը վնասվածք է ստացել 43-րդ րոպեին և փոխարինվել։
Եզրափակչում «Ինտերը» խաղալու է «Մանչեսթեր Սիթի» – «Ռեալ» հանդիպման հաղթողի հետ։
Մխիթարյանն ընդգրկվել է Չեմպիոնների լիգայի լավագույն կիսապաշտպանների հնգյակում ըստ Fedex Perfomance Zone վարկանիշի, որը հրապարակվել է ՈՒԵՖԱ-ի կայքում։
Ավելի վաղ Հենրիխ Մխիթարյանը Չեմպիոնների լիգայի կիսաեզրափակչի «Միլան»-«Ինտեր» հանդիպման լավագույն ֆուտբոլիստն էր ճանաչվել։ Հենրիխ Մխիթարյանը դարձել է պատմության 7-րդ ամենամեծահասակ ֆուտբոլիստը, որը գոլի հեղինակ է դարձել Չեմպիոնների լիգայի կիսաեզրափակչում:

Henrikh Mkhitaryan could become the first Armenian football player ever to play at the UEFA Champions League final, according to the Football Federation of Armenia reveals.
Mkhitaryan’s side Inter Milan advanced to the UEFA Champions League final with a 1-0 second-leg victory (3-0 on aggregate) over city and stadium rivals AC Milan on Tuesday, May 16, NBC Sports reports.
On June 10, Inter Milan will appear in the club’s first European final since their famous victory over Barcelona in 2010, when Jose Mourinho’s underdogs upset favorites Bayern Munich.
On Tuesday, however, Inter lost Mkhitaryan just before half-time as he was suffering from a muscular problem, Football-Italia reported.
He pulled up 43 minutes into this evening’s match with the scores at 0-0 and was replaced by Marcelo Brozovic.
According to initial reports from Mediaset Premium, the Armenia international is suffering from pain in the quadricep of the left thigh.