Իդրամի և IDBank-ի «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնությունն արդեն 3 տարեկան է․ այս ընթացքում ընկերությունները 20-ից ավելի հիմնադրամի են ուղղել ավելի քան 128 մլն դրամ և նպաստել ռազմավարական կարևորության ծրագրերի իրականացմանը։
IDBank-ի Վարչության նախագահ Մհեր Աբրահամյանի խոսքով՝ «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնությունն այս ընթացքում ապացուցել է, որ Կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության կայացած ծրագիր է։
«Մենք շնորհակալ ենք առաջին հերթին մեր օգտատերերին, որոնք օգտվում են Idram&IDBank հավելվածից ոչ միայն հարմարավետության և արագության համար, այլ նաև գիտակցելով, որ իրենց ամեն վճարման դիմաց մենք 1 դրամ փոխանցում ենք մեր երկրի համար կարևոր ու արժեքավոր գործ անող հիմնադրամների։ Ուրախալի է նաև այն փաստը, որ մեր օգտատերերը ուշադրությամբ հետևում են, թե կոնկրետ որ հիմնադրամներն են դառնում մեր շահառուն։ Ի դեպ, շնորհակալ ենք մեր գործընկեր հիմնադրամներին, որոնք մեծապես նպաստում են մեր երկրում կարևոր ոլորտների՝ առողջապահության, կրթության, պաշտպանության, բնապահպանության զարգացմանը»,- ասել է Մհեր Աբրահամյանը։
Իդրամի տնօրեն Արսեն Քդենյանի խոսքով՝ «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնությունը ոչ միայն կայացել, այլև զարգացում է ապրել։
«Ուրախ եմ, որ ընդամենը մի քանի օր առաջ մենք հայտարարեցինք «Մի դրամիկի ուժը» նախաձեռնության մեկնարկի մասին։ Ինչպես գիտեք՝ արդեն գործում է Idram Junior հավելվածը, որը նախատեսված է մինչև 16 տարեկան պատանիների համար։ Idram Junior-ով մեր պատանի օգտատերերը կարողանում են ոչ միայն անհպում QR-վճարումներ կատարել, լիցքավորել հեռախոսն ու փոխանցումներ իրականացնել, այլ նաև բարեգործում են․ մեր կրտսեր օգտատերերի յուրաքանչյուր վճարման դիմաց մենք 1 դրամ փոխանցում ենք նախաձեռնությանը», – ասել է Արսեն Քդենյանը։
«Մի դրամի ուժը» նախաձեռնությունը շարունակվում է, և հունիս ամսին կուտակված «մի դրամները» կուղղվեն «Հայորդի» ամենամյա ճամբարի տարածքի բարեկարգման ու կահավորման աշխատանքներին։ «Հայորդի» ճամբարի համակարգող Վաչե Վարդանյանի խոսքով՝ ճամբարին մասնակցելու են պատերազմի հետևանքով իրենց ծնողին կորցրած երեխաները Արցախի և Հայաստանի գրեթե ամբողջ տարածքից, ինչպես նաև Աղավնոյից և Բերձորից տեղահանված երեխաները:
«Ոգևորված ենք, որ IDBank-ի և Իդրամի նախաձեռնության հունիս ամսվա գումարն ուղղվելու է հենց «Հայորդի» ճամբարին, միաժամանակ նշեմ, որ այս երկու ընկերություններն առաջին անգամ չէ, որ աջակցում են զոհված զինծառայողների երեխաներին», – հավելել է Վաչե Վարդանյանը։
«Մի դրամի ուժը» 3 տարվա ընթացքում աջակցել է՝
Լոռու և Տավուշի սահմանային գյուղերի դպրոցներին,
«Հայաստան» Համահայկական Հիմնադրամին,
Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամին,
Հայրենիքի պաշտպանի վերականգնողական կենտրոնին,
ՎԻՎԱ հիմնադրամին,
«Վահե Մելիքսեթյան» հիմնադրամին,
Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամին,
«Դասավանդի՛ր, Հայաստան» հիմնադրամին,
«Ժպիտների քաղաք» հիմնադրամին,
«My Forest Armenia» կազմակերպությանը,
«Հայաստանի մանուկներ» բարեգործական հիմնադրամին,
«ՔայլՏեք» ընկերությանը,
«Հերոսների վերականգնողական քաղաք» կենտրոնին,
«4090» հիմնադրամին,
«Արեն Մեհրաբյան» բարեգործական հիմնադրամին,
«Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամին,
Արցախի գյուղերում ջրաջեռուցիչների տեղադրմանը,
Պատերազմի մասնակիցների մասնագիտական ներուժի բացահայտման ծրագրին,
«Կյանքի ճանապարհ» հասարակական կազմակերպությանը,
«Հայորդի» ճամբարին։
«IDBank-ն ու Իդրամը 1 դրամ փոխանցում են «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնությանը, երբ դուք վճարում եք կատարում Idram&IDBank հավելվածով, Idram.am, IDBanking.am առցանց հարթակներով, երկու ընկերությունների տերմինալներով։ Բարի կամքի դեսպան կարող է դառնալ մեզնից յուրաքանչյուրը։ Եվ այո, ամեն ինչ սկսվեց մի դրամից»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ։

The initiative of Idram and IDBank "The Power of One Dram" is already 3 years old. During this period, the companies have collected and donated more than AMD 128 million to more than 20 funds and contributed to the implementation of strategically important projects. According to Mher Abrahamyan, Chairman of the Board of IDBank, “The Power of One Dram” initiative during this period proved to be a successful program of corporate social responsibility.
“First of all, we are grateful to our users who use the Idram&IDBank application not only for its convenience and speed, but also for understanding that for each of their payments we transfer 1 AMD to funds that do important and valuable work for our country. We are extremely grateful that our users are carefully following which funds become our beneficiaries. Moreover, we wanted to thank our partner funds for making a great contribution to the development of important sectors in our country: healthcare, education, defense, environmental protection,” says Mher Abrahamyan.
According to Idram director Arsene Kdenian, the initiative "The Power of One Dram" developed greatly. “I am glad that just a few days ago we announced the launch of the “The Power of One Dramik” initiative. As already known, the Idram Junior application, which is intended for youngsters under 16, has already been launched. With Idram Junior, our young users can not only make contactless QR payments, charge their phones and make transfers, but also become part of charity. We are now transferring 1 dram per initiative for each payment of our young users,” says Arsene Kdenian.
“The Power of One Dram” initiative continues, and the whole amount collected in June will be directed to improvement and equipment of the territory of the annual “Hayordi” camp.
According to Vache Vardanyan, the coordinator of “Hayordi” camp, children who lost their parents as a result of the war from all over the territory of Artsakh and Armenia, as well as children resettled from Aghavno and Berdzor, will take part in the camp.
"The Power of One Dram" supported:
· Schools in the border villages of Lori and Tavush,
· Hayastan All-Armenian Fund,
· Insurance fund for military personnel,
· Homeland defender’s rehabilitation center,
· VIVA Foundation,
· Vahe Meliksetyan Foundation,
· Health fund for children of Armenia,
· Teach for Armenia Foundation,
· City of Smiles Foundation,
· “My Forest Armenia” organization,
· "Children of Armenia" foundation,
· “QaylTech” Company,
· Rehabilitation City of Heroes,
· "4090" fund,
· "Aren Mehrabyan" Charitable Foundation,
· Music for the Future Foundation,
· Installation of water heaters in the villages of Artsakh,
· A program to identify the professional potential of war veterans,
· Road of Life organization,
· "Hayordi" camp.
IDBank and Idram transfer 1 dram for “The Power of One Dram” initiative when paying through the Idram&IDBank application, online platforms, terminals of both companies.