Հուլիսի 1-ից IDBank-ի IDsalary փաթեթի շրջանակում տրամադրվող (տրամադրված) քարտերից 0%-ով կարելի է գումար կանխիկացնել ոչ միայն IDBank-ի, այլև ԱրՔա անդամ Բանկերի բանկոմատներից։
IDBank-ի պրոդուկտների մշակման վարչության ղեկավար Հասմիկ Ղուկասյանի խոսքով՝ հաճախորդներից ստացված բազմաթիվ հարցումների վրա հիմնվելով՝ որոշում են կայացրել ընձեռել այս հնարավորությունը։
«Մեր հաճախորդների հարմարավետությունն ապահովելու նպատակով մենք որոշեցինք IDsalary փաթեթի շրջանակում տրամադրված քարտերի համար մինչև 500,000 դրամ անվճար կանխիկացման հնարավորություն տալ ԱրՔա համակարգի բոլոր բանկոմատներից։ Այսինքն՝ մեր հաճախորդներն այլևս ստիպված չեն լինի փնտրել IDBank-ի բանկոմատները գումարն առանց միջնորդավճարի կանխիկացնելու համար», – ասել է Հասմիկ Ղուկասյանը։
IDBank-ի բանկոմատներից IDsalary փաթեթով տրամադրված քարտերով կանխիկացման ամսական սահմանաչափը շարունակում է մնալ 1 մլն դրամը, իսկ IDBank-ով աշխատավարձ ստանալու առավելությունները բազմաթիվ են, և փաթեթից օգտվող հաճախորդները կարող են․
-Պատվիրել Mastercard Standard կամ Visa Gold քարտատեսակներ՝ սպասարկման շահավետ պայմաններով,
-Ստանալ հիփոթեքային վարկ արտոնյալ պայմաններով,
-Ստանալ արտոնյալ տարեկան անվանական տոկոսադրույք վարկերի ու վարկային գծերի համար,
-Ունենալ 20% զեղչ Բանկի պահատեղերի վարձակալության համար։
IDsalary աշխատավարձային փաթեթին միանալու համար անհրաժեշտ է․
1.Լրացնել հայտը Զանգերի կենտրոնի միջոցով կամ Բանկի մասնաճյուղում,
2.Ստանալ IDBank-ի՝ Ձեր նախընտրած քարտը,
3.Ձեր կազմակերպության Հաշվապահական հաշվառման բաժնին տրամադրել քարտի տվյալները և ստանալ աշխատավարձը IDBank-ում՝ օգտվելով աշխատավարձային փաթեթի լայն առավելություններից։

Beginning from July 1, within the IDsalary package from IDBank, customers will have an opportunity to cash out free of charge not only from IDBank ATMs, but also from ATMS with the ArCa system.
According to Hasmik Ghukasyan, Head of IDBank's Product Development Division, based on numerous requests from clients, it was decided to provide this opportunity. “In order to ensure the comfort of our customers, we decided to provide an opportunity to cash out up to 500,000 AMD free of charge at all ATMs of the ArCa system using cards issued within IDsalary packages. In other words, our clients will no longer have to look for IDBank ATMs to withdraw money without a commission,” says Hasmik Ghukasyan.
The Bank informs that the monthly limit for cash withdrawals from IDBank ATMs using cards provided within the IDsalary package is still 1 million drams, and the benefits of receiving salaries through IDBank are numerous, and customers using this package get the opportunity to:
– Order Mastercard Standard or Visa Gold cards with favorable service conditions,
– Get a mortgage loan on preferential terms,
– Get a preferential annual nominal interest rate on loans and credit lines,
– Have a 20% discount on the rental of the Bank's vaults․
To join the IDsalary salary package, you need to:
1.Fill out an application through the call center or at a branch of the Bank,
2.Get an IDBank card of your choice,
3.Submit your card details to your company's accounting department and receive your salary in IDBank, taking advantage of the wide possibilities of the salary package.