Իդրամն ու IDBank-ն ամփոփել են «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության հերթական ծրագիրը և հայտարարել հաջորդ շահառուի անունը։
Հունիսի ընթացքում կատարված վճարումներից կուտակված «մի դրամները»՝ 3,482,779 դրամ, ուղղվել են «Հայորդի» ամենամյա ճամբարի տարածքի բարեկարգման ու կահավորման աշխատանքներին։ «Հայորդի» ճամբարին մասնակցելու են պատերազմի հետևանքով իրենց ծնողին կորցրած երեխաները Արցախի և Հայաստանի գրեթե ամբողջ տարածքից, ինչպես նաև Աղավնոյից և Բերձորից տեղահանված երեխաները:
Ընկերությունները հայտարարել են նաև հաջորդ՝ հուլիս ամսվա շահառուի անունը։ Իդրամի և IDBank-ի օգտատերերի կողմից կատարված վճարումներից կուտակվող ամբողջ գումարը հուլիս ամսվա վերջում կփոխանցվի «Հայաստանի մանուկներ» բարեգործական հիմնադրամին։
Հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Լիանա Ղալթաղչյանն ասել է․ «Մենք հավատում ենք, որ Հայաստանի մանուկներից յուրաքանչյուրն ունի եզակի տաղանդ և ներուժ, որը պետք է բացահայտել՝ նպաստելով նրանց բազմակողմանի ու ներդաշնակ զարգացմանը: Որակյալ կրթության հասանելիությունն ու համապատասխան ռեսուրսների առկայությունն անհրաժեշտ են հատկապես գյուղական համայնքների երեխաներին՝ իրենց շուրջ աշխարհը փոխելու համար»։
IDBank-ի հաղորդակցման բաժնի ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը նշել է, որ սա արդեն երկրորդ համագործակցությունն է ընկերությունների և COAF-ի միջև։
«Մի դրամի ուժն արդեն երկրորդ անգամ է ուղղվում Հայաստանի մանուկներ բարեգործական հիմնադրամին, և սա շատ ուրախալի փաստ է։ Մեր հասարակության կրտսեր անդամներին առնչվող ցանկացած սոցիալական և կրթական հարց մշտապես Բանկի և Իդրամի ուշադրության կենտրոնում է և հանդիսանում է ԿՍՊ առանցքային ուղղություն», – ավելացրել է Տաթևիկ Վարդևանյանը։
«Դուք ևս կարող եք դառնալ բարի կամքի դեսպան՝ միանալով «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնությանը։ Այդ նպատակով պարզապես պետք է կատարել ձեր բոլոր վճարումները Idram&IDBank հավելվածով, Idram.am, IDBanking.am առցանց հարթակով կամ ընկերությունների տերմինալներով։

11 Июль 2023 - 09:34 AMT
Idram и IDBank подводят итоги очередной программы инициативы «Сила одного драма» и объявляют имя следующего бенефициара.
3,482,779 драмов, собранные из платежей, произведенных в течение июня, были направлены на обустройство территории ежегодного лагеря «Айорди». В лагере «Айорди» примут участие дети, потерявшие родителей в результате войны почти со всей территории Арцаха и Армении, а также дети, переселенные из Агавно и Бердзора.
Компании также объявили имя следующего июльского бенефициара. Все средства, накопленные от платежей пользователей Idram и IDBank, в конце июля будут переведены в благотворительный фонд «Дети Армении». Лиана Галтахчян, исполнительный директор фонда, отмечает: «Мы верим, что каждый ребенок Армении обладает уникальным талантом и потенциалом, который следует раскрыть, способствуя их разностороннему и гармоничному развитию. Доступ к качественному образованию и наличие соответствующих ресурсов необходимы, особенно для детей в сельских общинах, чтобы изменить мир вокруг себя».
Татевик Вардеванян, руководитель отдела по коммуникациям IDBank-а, отмечает, что это уже второе сотрудничество между компаниями и фондом. «Во второй раз сила одного драма направляется в благотворительный фонд «Дети Армении», и это очень радостный факт. Любой социальный и образовательный вопрос, связанный с младшими членами нашего общества, всегда находится в центре внимания Банка и Idram и является ключевым направлением КСО», — говорит Татевик Вардеванян.
Вы также можете стать послом доброй воли, присоединившись к инициативе «Сила одного драма». Для этого вам просто нужно совершать все платежи с помощью приложения Idram&IDBank, онлайн-платформы Idram.am, IDBanking.am или через терминалы компаний.