Օգոստոսի 3-ին IDBank-ը հրապարակային առաջարկի միջոցով կթողարկի AMANLBB2MER6 տարբերակիչ ծածկագրով անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի 2-րդ դոլարային տրանշը` հետևյալ պայմաններով.
· Ընդհանուր ծավալը` 3 մլն ԱՄՆ դոլար
· Արժեկտրոնային տարեկան եկամտաբերությունը` 4,25 %
· Շրջանառության ժամկետը` 27 ամիս
· Արժեկտրոնի վճարում` եռամսյա պարբերականությամբ
· Մարման ամսաթիվ` 03/11/2025
Պարտատոմսերը տեղաբաշխվելու են օգոստոսի 3-ից սեպտեմբերի 29-ը ներառյալ։
Տեղաբաշխման ավարտից հետո դրանք ներկայացվելու են ցուցակման «Հայաստանի ֆոնդային բորսա» ԲԲԸ և ունենալու են շուկա ստեղծող (Marketmaker):
Պարտատոմսերը այսուհետ հնարավոր է ձեռք բերել նաև առցանց տարբերակով․ պարզապես անհրաժեշտ է IDBanking.am առցանց հարթակում մուտք գործել «Արժեթղթեր» բաժին, ընտրել պարտատոմսերի տեսակը և քանակը և կատարել գնում։ Պարտատոմսերը ձեռք բերելուց հետո դրանց մասին ամբողջական տեղեկատվությունը հասանելի կլինի Idram&IDBank հավելվածում։
Պարտատոմսերի վերաբերյալ ամբողջ տեղեկատվությունը հասանելի է։
Պարտատոմսերի ծրագրային ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ Կենտրոնական բանկում ՀՀ ԿԲ նախագահի 07 հոկտեմբերի 2022թ. թիվ 1/489 Ա որոշմամբ հաստատված ծրագրային ազդագրի շրջանակում։ Ծրագրային ազդագրի, դրա լրացման էլեկտրոնային տարբերակներին և սույն թողարկման հիմնական պայմաններին կարելի է ծանոթանալ IDBank-ի պաշտոնական կայքում:

3 Август 2023 - 13:11 AMT
3 августа IDBank выпустил 2-ой транш долларовых именных купонных облигаций под аббревиатурой AMANLBB2MER6 посредством публичного предложения со следующими условиями:
· Общий объем – 3 миллиона долларов
· Годовая процентная ставка – 4,25%
· Срок обращения облигаций – 27 месяцев
· Срок погашения – 03.11.2025
Облигации будут размещены с 3-го августа по 29-ое сентября 2023 года включительно.
Из Банка напоминают, что теперь облигации можно приобрести также онлайн. Достаточно будет зайти в раздел «Ценные бумаги» на онлайн-платформе IDBanking.am, выбрать тип и количество облигаций и совершить покупку. После покупки облигаций полная информация о них будет доступна в приложении Idram&IDBank․
Вся информация об облигациях также доступна по следующей ссылке.
Программный проспект облигаций зарегистрирован ЦБ РА, решением Председателя ЦБ РА N1/489А 7-ого октября 2022 года. Электронные версии проспекта программы, ее заполнение и основные условия выпуска можно найти на официальном сайте IDBank-а.