Հայաստանի Նկարիչների միությունում բացվել է Հայաստանի Նկարիչների միության նախագահ, նկարիչ Կարեն Աղամյանի աշխատանքների հեղինակային ցուցահանդեսը: Ապրիլի 29-ին բացված միջոցառմանը ներկայացված են աշխատանքներ, որոնք ստեղծվել են վերջին 20 տարիների ընթացքում: Ներկայացված կտավների բազմազանության մեջ, որոնք նկարչի կողմից ստեղծվել են 1988-2007թթ., հաճախ հանդիպում են Կարեն Աղամյանի սիրված թեմաները` առավոտ, կենտավրոս, հանդիպում, մարմինների, հոգիների ձուլում եւ այլն:
«Նրա աշխատանքները հատուկ տեղ են զբաղեցնում Հայաստանի ժամանակակից գեղարվեստական աշխարհում: Կարեն Աղամյանն իր աշխատանքներով լայնորեն ճանաչված է նաեւ արտասահմանում: Այս ցուցահանդեսը թույլ է տալիս հետեւել նկարչի ուղուն, տեսնել նրա երազանքները, կյանքին որպես երազ վերաբերվելը, ինչը զգացմունքորեն հաղորդված է նրա աշխատանքներում»,- այսպես է արվեստաբան Լեւոն Չուգասզյանը նկարագրել նկարչի աշխատանքները:

В Союзе художников Армении открылась авторская выставка председателя Союза художников Армении, художника Карена Агамяна. На выставке, которая открылась 29 апреля, представлены работы, созданные за последние 20 лет. Среди множества выставленных картин, написанных художником с 1988 по 2007 годы, часто встречаются излюбленные темы Карена Агамяна – утро, кентавр, встреча, слияние тел, душ и многое другое.
«Его работы занимают особое место в современном художественном мире Армении. Карен Агамян широко известен своими работами и за пределами страны. Данная выставка позволяет проследить путь художника, увидев его мечты, отношение к жизни как к мечте, которая чувственно передана в его работах», – так искусствовед Левон Чукасзян описал работы художника.