IDBank-ը թողարկել է ՀՀ-ում առաջին մետաղական ուղղահայաց քարտը՝ Visa Infinite Special Edition-ը՝ բացառիկ հնարավորություններով։
Պրեմիում դասի այս քարտով տրամդրվում են մի շարք առավելություններ, որոնք բացառիկ են անգամ Visa Infinite քարտատեսակի համար․
- Անվճար Visa Lounge Key ծրագիր․ որպես քարտապան Ձեզ համար այս հնարավորությունն անսահմանափակ է։ Դուք ունեք նաև 6 հյուրի հնարավորություն օրացույցային տարվա ընթացքում (1 հյուր յուրաքանչյուր այցին)
- Անվճար միջազգային Fast track ծառայություն․ անսահմանափակ քարտապանի համար և 6 հյուրի հնարավորություն օրացույցային տարվա ընթացքում (1 հյուր յուրաքանչյուր այցին)
- Անվճար Fast track ծառայություն Զվարթնոց օդանավակայանում․ անսահմանափակ Քարտապանի համար և 6 հյուրի հնարավորություն օրացույցային տարվա ընթացքում (1 հյուր յուրաքանչյուր այցին)
- Անվճար ուղեբեռի փաթեթավորում Զվարթնոց օդանավակայանում՝ անսահմանափակ (օրական մինչև 3 ուղեբեռ)
- Անվճար ռոումինգ՝ օրացույցային տարվա ընթացքում 4 անգամ՝ ընդհանուր 12 GB ծավալով
- Անվճար Meet and Greet ծառայություն՝ օրացույցային տարվա ընթացքում 2 անգամ
Եվս մեկ շահավետ առավելություն՝ Visa Infinite Special Edition քարտով կատարված գնումների դիմաց տրամադրվում է 0.5%-ի չափով քեշբեք։ Այսինքն՝ առօրյա գնումներ կատարելիս, ավիատոմսեր և հյուրանոցներ ամրագրելիս, սննդի կետերում վճարումներ կատարելիս և շատ այլ դեպքերում Դուք ստանում եք ծախսած գումարի 0,5%-ը՝ հաճելի անակնկալ հաջորդ ամսվա սկզբում։
Visa Infinite Special Edition քարտը թողարկվում է ՀՀ դրամ, ԱՄՆ դոլար, եվրո արժույթներով։
Եվս մեկ հրաշալի նորություն․ IDBank-ը հատուկ իր պրեմիում քարտապանների համար առաջինը Հայաստանում գործարկել է IDBank concierge ծառայություն․ Կոնսիերժը գործում է Telegram հարթակում՝ տրամադրելով 24/7 խորհրդատվություն և պատասխանելով հաճախորդի բոլոր հարցերին ակնթարթորեն։ IDBank concierge ծառայության միջոցով Բանկի քարտապանները կարող են նաև դիմել Fast track, ինտերնետ ռոումինգ և այլ ծառայությունների համար։
Ի դեպ, հոկտեմբերի 27-ից դեկտեմբերի 15-ը ներառյալ Telegram հարթակի IDBank concierge-ում գրանցվելու դեպքում Դուք կմասնակցեք խաղարկությանը և հնարավորություն կստանաք շահել 30 հատ 100 եվրո (համարժեք այլ արժույթ) արժողությամբ ճամփորդական վաուչերներից մեկը։
Հետագայում դրանք կարող եք օգտագործել ավիատոմսերի, գնացքի տոմսերի, հյուրանոցների վճարումների համար։ Վճարումը հարկավոր է կատարել 2023 թվականի հոկտեմբերի 27-ից մինչև 2024 թվականի փետրվարի 29-ը պրեմիում դասի քարտով, որից հետո կստանաք 100 եվրո (համարժեք այլ արժույթ) քեշբեք։ Խաղարկության մյուս պայմաններին ծանոթացեք այստեղ։
Visa Infinite Special Edition քարտը կարող եք պատվիրել ինչպես առցանց, այնպես էլ Բանկի Պրեմիում բանկային ծառայությունների սրահում՝ Հյուսիսային պողոտա 6 հասցեով, կամ Բանկի ցանկացած այլ մասնաճյուղում։ Ի դեպ, ցանկության դեպքում կարելի է Ձեր գործող պրեմիում դասի քարտը Visa Infinite Special Edition փոխարինել՝ վճարելով գործող պրեմիում դասի քարտի վերջին տարվա համար վճարված տարեկան սպասարկման վճարի և Visa Infinite Special Edition քարտի առաջին տարվա սպասարկման վճարի տարբերության չափով։

IDBank выпустил первую в Армении металлическую вертикальную карту Visa Infinite Special Edition с эксклюзивными возможностями.
С этой картой премиум-класса появляется ряд преимуществ, которые являются эксклюзивными даже для карт Visa Infinite.
· Бесплатная программа Visa Lounge Key: как для держателя карты, эта возможность не ограничена. У Вас также есть возможность принять 6 гостей за календарный год (1 гость за каждое посещение)
· Бесплатная международная услуга Fast Track: без ограничений для владельца карты и 6 гостей за календарный год (1 гость за каждое посещение)
· Бесплатная международная услуга Fast Track в аэропорту Звартноц: неограниченное количество для владельца карты и 6 гостей за календарный год (1 гость за каждое посещение)
· Бесплатная упаковка багажа в аэропорту Звартноц – неограниченно (до 3 багажа в день)
· Бесплатный роуминг 4 раза в течение календарного года общим объемом 12 ГБ
· Бесплатная услуга Meet and Greet 2 раза в течение календарного года
Еще одним преимуществом является наличие кешбэка: за покупки, совершенные по карте Visa Infinite Special Edition, предоставляется кешбэк в размере 0,5%.
То есть при совершении ежедневных покупок, бронировании авиабилетов и отелей, оплате в точках питания и во многих других случаях, в начале следующего месяца, Вы получаете 0,5% от потраченной суммы, что является приятным сюрпризом.
Карта Visa Infinite Special Edition выпускается в валютах AMD, USD и EUR.
Еще одна замечательная новость: IDBank впервые в Армении запустил сервис “IDBank Concierge” для держателей премиальных карт. Консьерж работает на платформе Telegram, предоставляя консультации 24/7 и мгновенно отвечая на все вопросы клиентов. Через консьерж-сервис IDBank-a держатели карт Банка также могут оформить заявку на Fast track, Интернет-роуминг и другие услуги.
Кроме того, с 27 октября по 15 декабря включительно, при регистрации IDBank консьержа на платформе Telegram, Вы примете участие в розыгрыше и получите шанс выиграть один из 30 туристических ваучеров на сумму 100 евро (эквивалент другой валюты). В дальнейшем Вы сможете использовать их для оплаты авиабилетов, билетов на поезд, оплаты отелей.
Оплата должна быть произведена в период с 27 октября 2023 г. по 29 февраля 2024 г. с помощью премиальной карты, после чего Вы получите кешбэк в размере 100 евро (эквивалент другой валюты). Ознакомиться с другими условиями розыгрыша можно по ссылке.
Заказать карту Visa Infinite Special Edition можно как онлайн, так и в зале Премиум банковских услуг Банка по адресу Северный проспект 6 или в любом другом филиале Банка. Кстати, при желании Вы можете заменить свою действующую карту премиум-класса на Visa Infinite Special Edition, оплатив разницу между годовой комиссией за обслуживание, уплаченной за последний год действия карты премиум-класса, и комиссией за обслуживание за первый год карты Visa Infinite Special Edition.