Telcell-ի և «Հայէկոնոմբանկի» գործակցության շրջանակում օգտատերերը հնարավորություն ունեն անվճար պատվիրելու և ստանալու Visa թվային քոբրենդային քարտ:
Ընկերությունների գործակցությունը ռազմավարական բնույթ ունի և նպատակաուղղված է նորարարական տեխնոլոգիաները հասանելի դարձնելու օգտատերերին։ Գործակցության առաջին փուլում Telcell Wallet հավելվածի օգտատերերը հնարավորություն են ստացել ստեղծելու բանկային հաշիվ և իրականացնելու դրամապանակի համալրումներ։
«Հայէկոնոմբանկի» Պլաստիկ քարտերի վարչության պետ Արտյոմ Բաղդասարյանի խոսքով` «Թել-Սել» ընկերության հետ Հայէկոնոմբանկի գործակցությունը կրում է երկարաժամկետ փոխշահավետ բնույթ:
«Հիմնվելով գործակցության հաջող փորձի վրա և նպատակ ունենալով Telcell Wallet հավելվածի օգտատերերի համար ընդլայնել բանկային ծառայությունները՝ ծնվեց քոբրենդ քարտի գաղափարը, որի պլատֆորմը լինելու է ֆինանսական այլ ծառայությունների ներդրման և զարգացման հիմք, ինչպիսիք են վարկային պրոդուկտները, փոխանցումների համար նոր լուծումների հասանելիությունը և այլն», նշել է նա։
«Թել-Սել» ՓԲԸ Ֆինտեխ ծառայությունների զարգացման դեպարտամենտի ղեկավար Արման Գրիգորյանի տեղեկացմամբ՝ թվային քարտեր թողարկելու շարժառիթը հենց օգտատերերի պահանջարկն էր, ինչպես նաև ֆինանսական բոլոր գործարքները մեկ հավելվածում միավորելով առավել հարմարավետություն ստեղծելու մեր ցանկությունը։
«Մենք Visa-ում հպարտ ենք, որ նպաստում ենք Հայաստանի ֆինանսական հատվածի թվայնացմանը: Telcell-ի և AEB-ի հետ մեր համագործակցությունը ցույց է տալիս գործընկեր ֆինանսական հաստատություններին նորարարական պրոդուկտներ և լուծումներ տրամադրելու Visa-ի պատրաստակամությունը: Մենք վստահ ենք, որ մեր հաճախորդները կօգտվեն քոբրենդային քարտերի առաջարկի բոլոր առավելություններից։ Մենք կշարունակենք նպաստել Հայաստանի թվային ապագային»,- իր հերթին հավաստիացրել է Visa ընկերության Կովկասի տարածաշրջանային մենեջեր Դիանա Կիգուրաձեն։
Թվային քարտերն ավելի անվտանգ են
Թվային քարտը ֆիզիկական կրիչ չունեցող բանկային քարտ է, որի տեղեկատվությունը հասանելի է միայն քարտապանին։ Այն թույլ է տալիս բոլոր գործարքները կատարել ավելի անվտանգ։
Visa թվային քարտը տրամադրվելու և սպասարկվելու է անվճար, իսկ Telcell տերմինալներից համալրումն իրականացվելու է առանց սպասարկման վճարի:
Թվային քարտերը հարմար են առցանց առևտրի և անհպում վճարումների համար
Թվային քարտ ունենալու դեպքում քարտապանը ֆինանսական գործարքները կարող է կատարել օնլայն՝ Google Pay-ի կամ Apple Pay-ի օգնությամբ։
Visa թվային քարտերի սպասարկումը Telcell Wallet հավելվածում անվճար է
Telcell Wallet-ի միջոցով թողարկված քարտերն ունեն դրական մնացորդի 3% եկամուտ, ողջ աշխարհում գործարքների հնարավորություն, առանց միջնորդավճարի համալրում ՀՀ բոլոր Telcell Terminal-ներից: Քարտերն ունեն յուրօրինակ դիզայն կոնցեպտ՝ հնարավոր է ընտրել տարբեր ձևավորմամբ տարբերակներ, որոնցից 4-ը հայ արտիստների արվեստի գործեր են։
Քարտը տրամադրվելու և սպասարկվելու է անվճար, վավերականության 5 տարի ժամկետով։
Քարտը հնարավոր է ստեղծել՝ նաև լինելով երկրից դուրս
Telcell Wallet ունենալու պարագայում հնարավոր է ստեղծել քարտը՝ լինելով Հայաստանից դուրս, և օգտագործել աշխարհի ցանկացած կետից։
«Թել-Սել» ընկերության գլխավոր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արտյոմ Ղազարյանի խոսքով՝ քոբրենդային քարտերի թողարկումը ֆինանսական բոլոր ծառայությունների միասնական հարթակի ստեղծման առաջին քայլն է։
«Մեր վերջնական նպատակն է էլ ավելի կատարելագործել այս ձևաչափը և համագործակցություն հաստատել մեծաթիվ ֆինտեխ հաստատությունների հետ, ինչը մեզ կմոտեցնի ընկերության հիմնական նպատակին՝ ստեղծել բոլորի համար առավել հարմար ֆինանսական հարթակ»,- ասաց Արտյոմ Ղազարյանը։
VISA թվային քարտ ձեռք բերելու առաջին քայլը Telcell Wallet հավելվածը ներբեռնելն է Google Play-ից կամ App Store-ից։

3 Ноябрь 2023 - 11:57 AMT
Стратегическое сотрудничество сторон направлено на развитие инновационных технологий в секторе финтех. На первом этапе сотрудничества, при поддержке АЕВ, пользователи приложения Telcell Wallet получили возможность открывать банковский счет и через него пополнять баланс Telcell Wallet.
Заведующий отделом пластиковых карт АЕВ Артём Багдасарян отметил: «Сотрудничество АЕВ с Telcell имеет долгосрочный взаимовыгодный характер. Успешный опыт сотрудничества и желание сделать банковские услуги доступными для пользователей приложения Telcell Wallet зародили идею кобрендовой карты, платформа которой станет основой для внедрения и развития других финансовых услуг (например, кредитные продукты, доступ к новым решениям в области денежных переводов и т.д.)».
Руководитель департамента развития финтех услуг Telcell Арман Григорян отметил, что мотивом для выдачи цифровых карт послужил спрос, а также желание компании объединить как можно больше финансовых услуг в одном приложении. В результате через приложение уже можно выдавать цифровые карты Visa.
По словам Дианы Кигурадзе, Регионального менеджера Visa по кавказскому региону: «Мы в Visa гордимся тем, что вносим вклад в цифровизацию финансового сектора Армении. Наше сотрудничество с Telcell и AEB демонстрирует стремление Visa предоставлять партнерским финансовым учреждениям инновационные продукты и решения. Уверены, что наши клиенты будут пользоваться всеми преимуществами, которые предлагает кобрендовая цифровая карта Visa, а мы в то время будем продолжать содействовать формированию будущего цифровых платежей в Армении».
Цифровые карты более безопасны
По сути, цифровая карта это та же банковская карта, только без физического носителя, но ее особенность заключается в том, что информация о карте доступна только ее владельцу, что и обеспечивает более высокий уровень безопасности при совершении платежей.
Онлайн-покупки и бесконтактные платежи
Карта никак не ограничивает свободу совершения платежей: с ней можно платить онлайн, через Google Pay или Apple Pay.
Преимущества цифровой карты Visa
С картой, выпущенной через приложение Telcell Wallet, пользователи получают ряд преимуществ: бесплатная выдача и обслуживание, 3% прибыли на положительный баланс, транзакции и платежи по всему миру, беспроцентное пополнение карты через Telcell Terminal-ы и 5 уникальных дизайна (4 из которых работы современных армянских артистов). Срок действия карты – 5 лет.
Везде с собой
Чтобы оформить и пользоваться цифровой картой Visa, необходимо только приложение Telcell Wallet. И абсолютно не важно, в какой точке мира находится пользователь: оформить карту и совершать платежи можно как в Армении, так и за ее границами.
Исполняющий обязанности генерального директора Telcell Артем Азарян отметил: «Мы предпринимаем шаги по созданию открытого банкинга. Это расширит возможности приложения Telcell Wallet, которое будет служить универсальным решением для тех, кто нуждается в надежном инструменте для выполнения повседневных финансовых операций.
Сотрудничество с Visa и AEB направлено на улучшение услуг, предоставляемых нашим пользователям. Мы намерены совершенствоваться и приобретать новых партнеров среди финтех-учреждений, что приблизит нас к главной цели компании – созданию единой финансовой платформы для различных нужд»․
Если вам захотелось оформить свою цифровую карту Visa, можете сделать это через приложение Telcell Wallet, которое доступно в Google Play или App Store