Իդրամն ու IDBank-ն ամփոփել են «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության հոկտեմբեր ամսվա ծրագիրը։ Նախորդ ամսվա ընթացքում Բանկի և Իդրամի հաճախորդների կատարած յուրաքանչյուր վճարման դիմաց փոխանցված «մի դրամներից» հավաքված ամբողջ գումարը՝ 3,580,216 դրամ, փոխանցվել է «Հայորդի» նախաձեռնությանը։
Դեռ հոկտեմբերի սկզբին, ցավալի իրադարձությունների արդյունքում, «Հայորդին» իր տանիքի տակ է առել մոտ 110 մարդու՝ Արցախից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցներին և ապահովել առաջին անհրաժեշտության պայմաններով՝ փորձելով փոքր-ինչ մեղմել նրանց դրությունը։
«Մի դրամի ուժի» հաջորդ՝ նոյեմբեր ամսվա ծրագիրը ևս նվիրված է Արցախից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցներին։ Նոյեմբեր ամսվա ընթացքում Իդրամի և Բանկի հարթակներով կատարված բոլոր վճարումներից կուտակված գումարը կփոխանցվի տեղահանված արցախցիների համար Սյունիքում ջերմոցների կառուցմանը։
Արցախում տեղի ունեցած վերջին իրադարձությունների հետևանքով, ավելի քան 100,000 արցախցի ստիպված է եղել լքել Արցախը։ Նրանցից ավելի քան 5000-ը Սյունիքի մարզում գտել է իր նոր տունը։ Այս ծրագրի նպատակն է Սյունիքի մարզում բնակվող 50 ընտանիքի համար տնամերձ ջերմոցներ կառուցել և փոխել առնվազն հիսուն ընտանիքի կյանք։ Ծրագիրը ներկայացված է ՌեԱրմենիա հարթակում, որի հետ դեռ մեկ տարի առաջ Իդրամն ու IDBank-ը համագործակցության հուշագիր էին կնքել։
ՌեԱրմենիա հարթակի գործառնական տնօրեն Արտակ Գրիգորյանն ասել է․ «Բազմիցս ականատես ենք եղել, թե «Մի դրամի ուժը» ինչ ազդեցություն է թողնում՝ աջակցելով տարբեր ոլորտներում կարևոր ու բարի գործերին։ Այսօր բոլորիս ուշադրությունն արցախցի մեր հայրենակիցների ինտեգրմանն ու իրենց կյանքը կայուն հիմքերի վրա դնելուն է ուղղված։ Ուրախ ենք, որ «Մի դրամի ուժն» այս ամիս աջակցելու է Սյունիքում արցախցիներին տնամերձ ջերմոցներով ապահովելու նախագծին։ Նախագիծը թույլ կտա գյուղական համայնքներում տեղավորված արցախցիներին ապահովել եկամտի կայուն աղբյուրով և որոշակիորեն ոտքի կանգնեցնել վերջին արհավիրքից հետո։ Համոզված եմ, որ այս համագործակցությունը կապացուցի համախմբված ու համակարգված գործելու արդյունավետությունը»։
«Դուք ևս կարող եք միանալ այս նախաձեռնությանը՝ դառնալով բարի կամքի դեսպան։ Դրա համար անհրաժեշտ է պարզապես կատարել Ձեր բոլոր վճարումները Իդրամի և Բանկի հարթակներով»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։

8 Ноябрь 2023 - 11:21 AMT
Idram и IDBank подводят итоги октябрьской программы инициативы «Сила одного драма». В течение предыдущего месяца вся сумма «одних драмов», перечисленная за каждый платеж клиентов Банка и Идрам, 3,580,216 драмов, была перечислена инициативе «Айорди».
В начале октября в результате событий в Арцахе, «Айорди» взяла под свою крышу около 110 наших соотечественников, насильственно переселенных из Арцаха, и обеспечила предметами первой необходимости, с целью немного облегчить их положение.
Следующая ноябрьская программа инициативы «Сила одного драма» также посвящена нашим соотечественникам, вынужденным переселенцам из Арцаха. В течение ноября накопленная сумма от всех платежей, осуществленных через платформы Idram и IDBank, будет направлена на строительство теплиц.
В результате последних событий в Арцахе более 100 тысяч жителей Арцаха были вынуждены покинуть Арцах. Более 5000 из них нашли свой новый дом в Сюникской области. Цель этого проекта – построить теплицы для 50 семей, проживающих в Сюникской области, и изменить жизнь как минимум пятидесяти семей. Программа представлена на платформе ReArmenia, с которой Банк и Idram еще год назад заключили меморандум о сотрудничестве.
Артак Григорян, операционный директор платформы ReArmenia, говорит: «Много раз мы были свидетелями какое воздействие имеет программа «Сила одного драма», поддерживающая важные и добрые инициативы в различных областях. Сегодня все наше внимание сосредоточено на наших соотечественниках из Арцаха с целью помочь в начальной стадии адаптирования. Мы рады, что «Сила одного драма» в этом месяце поддержит проект строительства теплиц для жителей Арцаха в Сюнике. Проект позволит обеспечить заселенных в сельских общинах наших соотечественниках стабильным источнимком дохода и в определенной степени выстоять после последней катастрофы. Уверен, что это сотрудничество докажет эффективность совместных и скоординированных действий».
Вы также можете присоединиться к этой инициативе, став послом доброй воли. Для этого просто необходимо совершать все платежи через платформы Idram и Bank.