Իդրամն ու IDBank-ն ամփոփել են «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության հոկտեմբեր ամսվա ծրագիրը։ Նախորդ ամսվա ընթացքում Բանկի և Իդրամի հաճախորդների կատարած յուրաքանչյուր վճարման դիմաց փոխանցված «մի դրամներից» հավաքված ամբողջ գումարը՝ 3,580,216 դրամ, փոխանցվել է «Հայորդի» նախաձեռնությանը։
Դեռ հոկտեմբերի սկզբին, ցավալի իրադարձությունների արդյունքում, «Հայորդին» իր տանիքի տակ է առել մոտ 110 մարդու՝ Արցախից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցներին և ապահովել առաջին անհրաժեշտության պայմաններով՝ փորձելով փոքր-ինչ մեղմել նրանց դրությունը։
«Մի դրամի ուժի» հաջորդ՝ նոյեմբեր ամսվա ծրագիրը ևս նվիրված է Արցախից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցներին։ Նոյեմբեր ամսվա ընթացքում Իդրամի և Բանկի հարթակներով կատարված բոլոր վճարումներից կուտակված գումարը կփոխանցվի տեղահանված արցախցիների համար Սյունիքում ջերմոցների կառուցմանը։
Արցախում տեղի ունեցած վերջին իրադարձությունների հետևանքով, ավելի քան 100,000 արցախցի ստիպված է եղել լքել Արցախը։ Նրանցից ավելի քան 5000-ը Սյունիքի մարզում գտել է իր նոր տունը։ Այս ծրագրի նպատակն է Սյունիքի մարզում բնակվող 50 ընտանիքի համար տնամերձ ջերմոցներ կառուցել և փոխել առնվազն հիսուն ընտանիքի կյանք։ Ծրագիրը ներկայացված է ՌեԱրմենիա հարթակում, որի հետ դեռ մեկ տարի առաջ Իդրամն ու IDBank-ը համագործակցության հուշագիր էին կնքել։
ՌեԱրմենիա հարթակի գործառնական տնօրեն Արտակ Գրիգորյանն ասել է․ «Բազմիցս ականատես ենք եղել, թե «Մի դրամի ուժը» ինչ ազդեցություն է թողնում՝ աջակցելով տարբեր ոլորտներում կարևոր ու բարի գործերին։ Այսօր բոլորիս ուշադրությունն արցախցի մեր հայրենակիցների ինտեգրմանն ու իրենց կյանքը կայուն հիմքերի վրա դնելուն է ուղղված։ Ուրախ ենք, որ «Մի դրամի ուժն» այս ամիս աջակցելու է Սյունիքում արցախցիներին տնամերձ ջերմոցներով ապահովելու նախագծին։ Նախագիծը թույլ կտա գյուղական համայնքներում տեղավորված արցախցիներին ապահովել եկամտի կայուն աղբյուրով և որոշակիորեն ոտքի կանգնեցնել վերջին արհավիրքից հետո։ Համոզված եմ, որ այս համագործակցությունը կապացուցի համախմբված ու համակարգված գործելու արդյունավետությունը»։
«Դուք ևս կարող եք միանալ այս նախաձեռնությանը՝ դառնալով բարի կամքի դեսպան։ Դրա համար անհրաժեշտ է պարզապես կատարել Ձեր բոլոր վճարումները Իդրամի և Բանկի հարթակներով»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Idram and IDBank have summarized the October program of the The Power of One Dram initiative. During the previous month, the entire amount collected from the "one drams" transferred for each payment made by the Bank and Idram customers, the sum of which is AMD 3,580,216, was transferred to the "Hayordi" initiative.
In early October, as a result of the events in Artsakh, “Hayordi” took under its roof about 110 of our compatriots forcibly displaced from Artsakh and provided them with basic necessities, in order to slightly alleviate their situation.
The next program of The Power of One Dram is also dedicated to our compatriots forcibly displaced from Artsakh. During November, the accumulated amount from all payments made through the Idram and IDBank platforms will be transferred to the construction of greenhouses in Syunik for displaced Artsakh citizens. As a result of the recent incidents in Artsakh, more than 100,000 Artsakh residents were forced to leave Artsakh.
More than 5,000 of them found their new home in Syunik region. The goal of this project is to build greenhouses for 50 families living in Syunik region and change the lives of at least fifty families. The program is presented on the ReArmenia platform, with which Idram and IDBank signed a memorandum of cooperation a year ago.
Artak Grigoryan, operational director of the ReArmenia platform, says: "Many times we have witnessed the impact of “The power of one dram” by supporting important and good works in various fields. Today, all our attention is focused on integrating our compatriots from Artsakh and putting their lives on a solid foundation. We are glad that "The power of one dram" will support the project of providing greenhouses to the residents of Artsakh in Syunik this month. The project will allow Artsakh residents settled in rural communities to be self-sufficient and, to a certain extent, survive the latest disaster.The project will allow the people of Artsakh settled in rural communities to be provided with a stable source of income and to get back on their feet after the last disaster.I am confident that this cooperation will prove the effectiveness of joint and coordinated actions,” Artak Grigoryan added.
You can also join this initiative by becoming a goodwill ambassador. For that, you just need to make all your payments through Idram and Bank platforms.