Հայաստանի Ֆուտբոլի հավաքականի նախկին ավագ, «Ինտեր»-ի ֆուտբոլիստ Հենրիխ Մխիթարյանն աջակցություն է հայտնել ՀՖՖ նախագահի պաշտոնին հավակնող Արազ Օզբիլիսին և հաջողություն մաղթել նրան ընտրություններում։ Այդ մասին նա գրել է ֆեյսբուքյան իր էջում։
«Ուրախ եմ տեսնել, որ Արաս Օզբիլիսի նման բարձրակարգ մարզիկն ու անհատականությունը ՀՖՖ նախագահի թեկնածու է։ Վստահ եմ, որ նրա գիտելիքները խաղադաշտում և դրանից դուրս կնպաստեն ֆուտբոլի զարգացմանը մեր երկրում։
Ես քո կողքին եմ, իմ ընկեր, և մաղթում եմ քեզ հաջողություն»,-գրել է Մխիթարյանը։
Օզբիլիսին աջակցություն է հայտնել նաև հայազգի թենիսիստ Կարեն Խաչանովը։ Այդ մասին նա գրել է Instagram-ի իր էջում,։
«Առաջնակարգ մարզիկ, որն արժանի է լինել ՀՖՖ նախագահ։ Համոզված եմ, որ նա անհրաժեշտ ներդրումը կունենա հավաքականում»,–գրել է Խաչանովը։
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահի ընտրությունները կայանալու են դեկտեմբերի 23-ին։ Օզբիլիսից բացի պաշտոնին հավակնում է նաև ՀՖՖ գործող ղեկավար Արմեն Մելիքբեկյանը։

Armenian football player Henrikh Mkhitaryan and tennis player Karen Khachanov have supported former professional footballer Aras Ozbiliz for the post of President of the Armenian Football Federation.
I am pleased to see that such a high profile sportsman and personality like Aras Ozbiliz is a candidate for the FFA‘s presidency,” Mkhitaryan, who played alongside Ozbiliz in the Armenian national team, said in a statement on Friday, December 22.
“I am convinced that his knowledge on and off the field will benefit the growth of football in our country. I stand by you my friend and I wish you the best of luck!”
Khachanov, too, expressed support for Ozbiliz in the elections.
“A leading athlete who deserves to be president of the Armenian Football Federation. I am sure he will make a necessary contribution to the team,” Khachanov added.