Հայաստանն ու Հնդկաստանը պայմանավորվել են զարգացնել առևտրային և արդյունաբերական հարաբերությունները։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը։
«Հնդկաստանի և Հայաստանի առևտրային և արդյունաբերական հարաբերությունները զարգացնելուն և դրան ուղղված կոնկրետ քայլերի վերաբերյալ պայմանավորվածություն եմ ձեռք բերել Հնդկաստանի Առևտրի և արդյունաբերության նախարար Պիյուշ Գոյալի հետ «Կենսունակ Գուջարաթ» -ի շրջանակում կայացած ծանոթության ընթացքում»,–ասվում է գրառման մեջ։
Ավելի վաղ Հայաստանի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը տեսակապով քննարկում է անցկացրել Հնդկաստանի նոր և վերականգնվող էներգիայի նախարար Ռաջ Կումար Սինգհի հետ։ Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են էներգետիկ ոլորտում երկկողմ և բազմակողմ համագործակցության վերաբերյալ հարցեր։

Armenia and India have agreed to boost trade and industrial relations, according to Economy Minister Vahan Kerobyan.
Kerobyan on Thursday, January 11 met with India's Commerce and Industry Minister Piyush Goyal on the sidelines of the Vibrant Gujarat Global Summit 2024 in India. The two agreed to make “concrete steps” to develop trade and industrial relations between the two countries.
Later in the day, Kerobyan met with Minister of Ports, Shipping and Waterways Sarbananda Sonowal. According to a post on Kerobyan’s Facebook, the Ministers discussed a number of issues related to the increase of trade turnover between the countries, expansion of logistics infrastructure, India-Iran-Armenia trade channels, as well as ways to strengthen channels to Georgia and Europe.