Էկոնոմիկայի նախարարությունը 4 ընկերության հետ պայմանագրեր է կնքել, որոնցով նախատեսվում է իրականացնել մոտ 17 միլիարդ դրամի ներդրում։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը։
Նախատեսվում է ստեղծել 668 աշխատատեղ Արագածոտնի և Կոտայքի մարզերում, ինչպես նաև Երևանում («Յու Էմ Ագրո» ՍՊԸ, «Ագրոպրո» ՓԲԸ, «Եվրոպլաստ 999» ՍՊԸ, «Ջի Էն Սի ալֆա» ՓԲԸ)։
«Ենթակառուցվածքներ ներդրումների դիմաց» ծրագրի շրջանակում էկոնոմիկայի նախարարությունը կփոխհատուցի ճանապարհների, ջրամատակարարման, գազամատակարարման, էլեկտրամատակարարման և հեռահաղորդակցության համակարգերի ծախսերը։
«Մեր նպատակն է քաջալերել ներդրողին և միաժամանակ նպաստել ենթակառուցվածքների բարելավմանը երկրի տարբեր շրջաններում»,- գրել է Քերոբյանը։

13 Январь 2024 - 09:18 AMT
Минэкономики Армении подписало соглашения об инвестиции в размере $42 млн и создании 668 рабочих мест
Министерство экономики Армении подписало соглашения с 4 компаниями, согласно которым планируется инвестировать около 17 млрд драмов (более $42 млн) и создать 668 рабочих мест в Арагацотне и Котайке, а также в Ереване (ООО «Ю Эм Агро», ЗАО «Агропро», ООО «Европласт 999», ЗАО «Джи Эн Си альфа»). Об этом на своей странице в Facebook написал министр экономики Армении Ваан Керобян.
«В рамках программы «Инфраструктуры в обмен на инвестиции» министерство экономики компенсирует затраты на дороги, водоснабжение, газоснабжение, электроснабжение и телекоммуникационные системы», – отметил министр.
По его словам, цель – поощрить инвестора и одновременно способствовать улучшению инфраструктуры в разных регионах страны.