Այսօր տեղի է ունեցել արեւմտահայ բանաստեղծ Ռուբեն Սեւակին նվիրված միջոցառում
Միջոցառմանը մասնակցել են ՀՀ մշակույթի փոխնախարար Դավիթ Մուրադյանը, Թեքեյան մշակութային կենտրոնի նախագահ Ռուբեն Միրզախանյանը, Հայաստանի գրողների միության նախագահ Լեւոն Անանյանը, գրականագետ, գրող-հրապարակախոս Ալեքսանդր Թոփչյանը, Երեւանի Ռ.Սեւակի անվան դպրոցի տնօրեն Ջուլիետա Ղազարյանը:
«Ամեն անգամ, երբ մենք հավաքվում ենք մեր հարգանքի տուրքը տալու մեր մեծ բանաստեղծներին, մենք դա անում ենք մեզ համար: Նրանց շնորհիվ մենք ճանաչում ենք մեր մշակույթը, մերձենում ենք մեր ժառանգությանը եւ անցյալին` ստեղծելու համար մեր ներկան ու ապագան»,-ասել է Դ.Մուրադյանը:
Ներկաներից շատերն իրենց ելույթում նշել են Ռուբեն Սեւակի գրական ժառանգության մեծ դերը հայ գրականության զարգացման համար:

5 Май 2009 - 18:34 AMT
В мероприятии приняли участие заместитель министра культуры Армении Давид Мурадян, председатель Центр культуры Текеян (КСАТ) Рубен Мирзаханян, председатель Союза писателей Армении Левон Ананян, филолог-летературавед, писатель-публицист Александр Топчян, директор Ереванской школы имени Рубена Севака Джулиета Казарян.
“Каждый раз, когда мы собираемся, чтобы отдать дань памяти наших великих писателей, мы собираемся для себя. Каждый раз благодаря им мы узнаем нашу культуру, становимся ближе к нашему наследию и все сильнее обращаемся к прошлому, чтобы создать наше настоящее и будущее”, – сказал заместитель министра Культуры Давид Мурадян.
Многие из присутствующих в своих выступлениях отмечали большое значение творческого наследия писателя Рубена Севака в развити армянской литературы.