Հայաստանի ռոք-երաժիշտները պատրաստվում են ստեղծել «Հայաստանի ռոք-երաժիշտների միություն» հասարակական կազմակերպությունը: Ապագա կազմակերպության մեջ մտնելու իրենց համաձայնությունը հաստատել են Oxenham, Empyray եւ Dogma ռոք-խմբերը:
«Ռոք-երաժիշտների Միության նապատակն է` խթանել Հայաստանում ռոք-երաժշտության զարգացումը եւ հայկական ռոքը դուրս հանել «անդերգրաունդի» շրջանակներից ավելի լայն մակարդակի»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է բաս-կիթառահար եւ ապագա ստեղծագործական միության ղեկավար Վարդան Գրիգորյանը:
Ապագա կազմակերպությունը ծրագրում է անցկացնել երիտասարդ խմբերի աջակցության մի շարք միջոցառումներ, ինչպես նաեւ օժանդակել արդեն կայացած ռոք-խմբերի լսարանի ընդարձակմանը: Իր գործունեության շրջանակներում «Հայաստանի ռոք-երաժիշտների միությունը» նաեւ ծրագրում է անցկացնել ԶԼՄ հետ կապերի ակտիվացում Հայաստանի ռոք-երաժիշտների գործունեության ավելի լավ լուսաբանման համար:

6 Май 2009 - 16:14 AMT
Рок-музыканты Армении собираются создать общественную организацию «Союз рок-музыкантов Армении». Свое согласие на вступление в будущую организацию уже подтвердили рок-группы Oxenham, Empyray и Dogma.
«Цель Союза рок-музыкантов будет основана на стимулировании развития рок-музыки в Армении и вынесение армянского рока за рамки «андеграунда» на более широкий уровень», – в беседе с журналистом PanARMENIAN.Net заявил бас-гитарист и глава будущего творческого объединения Вардан Григорян.
Будущая организация планирует проведение ряда мероприятий по поддержке молодых групп, а так же содействие расширению аудитории уже состоявшихся групп. В рамках своей деятельности «Союз рок-музыкантов Армении» также планирует провести активизацию контактов со СМИ для лучшего освещения деятельности рок-музыкантов Армении .