Մայիսի 7-ին «Հայաստանում Գերմանիայի մշակույթի շաբաթների» շրջանակներում Եվրոպական տարածաշրջանային ակադեմիան եւ Վալդորֆյան դպրոցը հրավիրում են «Սիրո երեկո» խորագրով միջոցառման:
Վալդորֆյան դպրոցի աշակերտներն, օգտվելով աֆորիզմներից, գրել են «Մեկ հոգին երկու մարմնում» պիեսը, որի հիման վրա ներկայացում է բեմականացվել, որից հետո տեղի կունենա քննարկում:
Նույն օրը Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը դիրիժոր Զավեն Վարդանյանի ղեկավարությամբ տեղի կունեա «Հռենոսից մինչեւ Դանուբ» համերգը: Մենակատարներն են Անուշ Հովհաննիսյանն ու Աննա Մաիլյանը:
Հայաստանի կամերային նվագախումբն ու կամերային երգչախումբը դիրիժոր Ռոբերտ Մլքեյանի ղեկավարությամբ կներկայացնեն Մոցարտի, Մենդելսոնի, Շուբերտի, Շտրաուսի եւ Բրամսի ստեղծագործությունները: «Հռենոսից մինչեւ Դանուբ» համերգաշարի առաջին համերգը, որի ժամանակ հնչել է Բախի «Սուրբ հարության» օրատորիան, տեղի ունեցավ ապրիլին եւ մեծ հաջողություն ունեցավ:

7-го мая в рамках программы “Недели культуры Германии в Армении“ Европейская региональная академия (ERIICTA) и Вальдорфская школа приглашают на мероприятие под названием “Вечер любви“.
Используя афоризмы, ученики Вальдорфской школы написали пьесу „Одна душа в двух телах“, на основе которой поставили спектакль, после показа которого пройдет обсуждение пьесы.
В тот же день вечером в Камерном доме музыки имени Комитаса под руководством дирижера Завена Варданяна состоится концерт “От Рейна до Дуная“. Солисты Ануш Ованесян и Анна Маилян.
Камерный оркестр и Камерный хор Армении под руководством дирижера Роберта Млкеяна представят произведения Моцарта, Мендельсона, Шуберта, Штрауса и Брамса. Первый концерт из цикла “От Рейна до Дуная“, на котором прозвучала Оратория “Святая Пасха“ Баха, состоялся в апреле и имел большой успех.