SPRING PR ընկերության Doing Digital միջազգային ամենամյա ֆորումը (DDF) վերադառնում է․ այս տարի այն կանցկացվի ապրիլի 3-ին՝ «Հնարավորություններին ընդառաջ» խորագրով։ Ֆորումի նպատակն է ներկայացնել ֆինանսական և բիզնեսի տարբեր ուղղություններում թվային փոխակերպման վերջին մոտեցումները, քննարկել առկա հնարավորություններն ու դրանց տեղայնացման առանձնահատկությունները, համաշխարհային տեխնոլոգիական և բիզնես հանրության շրջանում Հայաստանը դիրքավորել որպես թվային փոխակերպման նոր հարթակ՝ նպաստելով երկրի մրցունակության բարձրացմանը: Ֆորումի ֆինթեք գործընկերն Ամերիաբանկն է:
Doing Digital Forum-ն այս տարի կներկայանա նոր դեմքերով և թեմաներով՝ հյուրընկալելով ոլորտի համաշխարհային թոփ խոսնակներին և առաջատար փորձագետներին։ Ֆորումի գլխավոր խոսնակը հայտնի ֆուտուրիստ, բանկինգի նոր հայեցակարգի և բեսթսելերներ դարձած մի շարք գրքերի (Bank 2.0, Bank 3.0, Breaking Banks, Bank 4.0, The Rise of Technosocialism) հեղինակ Բրեթ Քինգն է։
Նա նորարարության, ֆինանսական ծառայությունների և թվային փոխակերպման փորձագետ է, վերջին տարիներին ամենապահանջված խոսնակներից մեկն աշխարհում։ Քինգը CNN, CNBC, BBC, ABC, Fox, Bloomberg և այլ առաջատար ԶԼՄ-ների ֆինթեք մեկնաբան է, բանկերի, կարգավորող և պետական կառույցների թվային փոխակերպման խորհրդատու: DDF24-ը նրան Հայաստանում հյուրընկալելու և ունկնդրելու բացառիկ հնարավորություն է ընձեռում:
Doing Digital պլատֆորմի հիմնադիր Տաթևիկ Սիմոնյանը նշում է. «Այս տարի Doing Digital Forum-ում առանձնացվելու են այն հնարավորություններն ու նորարարությունները, որոնք տեխնոլոգիաներն ու թվայնացումը բերում են պետական, ֆինանսական և տնտեսության տարբեր ոլորտներ։ Մեր նպատակն է միավորել թվային տնտեսության տարբեր դերակատարների ջանքերը՝ Հայաստանը դարձնելու տարածաշրջանային հանգույց, որտեղ ֆինանսական տեխնոլոգիաներն ու թվային բիզնեսն ունեն լայն կիրառություն»։
Ֆինանսական և տեխնոլոգիական առաջատար ընկերություն Ամերիաբանկը արդեն երկրորդ տարին Doing Digital Forum-ի կողքին է։
«Մեզ համար տնտեսության թվային փոխակերպումը կյանքի որակի բարելավման գործիք է, սոցիալական փոփոխությունների և տնտեսական աճի շարժիչ ուժ: Ոլորտի լավագույն մասնագետների հետ թվային փոխակերպման օրակարգը Հայաստան բերելով` մենք նպատակ ունենք միասին նախանշել ֆինթեքի ապագան մեր երկրում և կիսվել ոլորտի համակարգային զարգացմանն ուղղված մեր փորձով», – ասում է Ամերիաբանկի Գլխավոր տնօրեն Արտակ Հանեսյանը:
Առաջատար խոսնակների ելույթների, պանելային քննարկումների, միջազգային փորձի ուսումնասիրման ձևաչափերով DDF24-ը կշոշափի այնպիսի թեմաներ, ինչպիսիք են թվային փոխակերպումները տնտեսության և հասարակական կյանքի տարբեր ոլորտներում, ֆինանսական նոր տեխնոլոգիաները, ապագայի բանկինգը, տաղանդների ներգրավումը, արհեստական բանականության կիրառությունները, ինչպես նաև թվային փոխակերպման հաջողված նախաձեռնությունների ներկայացումն ու փորձի փոխանակումը։ Անդրադարձ կլինի նաև կրիպտոարժույթներին, տվյալների պաշտպանության ու կիբերանվտանգության ռիսկերի կառավարմանը և այլ մարտահրավերներին դիմագրավելուն:
Doing Digital Forum-ը բոլոր նրանց համար է, ովքեր հետաքրքրված են թվային փոխակերպմամբ, դրա ներդրմամբ ու թվային տնտեսության զարգացմամբ:
Երկրորդ տարին անընդմեջ միջոցառման ինովացիոն գործընկերը Visa ընկերությունն է, ներդրումային գործընկերը Apricot Capital-ն է, բլոկչեյն գործընկերը՝ Fastex-ը։ Ֆորումի գործընկերներն են Ucraft-ն ու Hoory-ն։

SPRING PR will host its annual International Doing Digital Forum (DDF) on 3 April in Yerevan. This year the Forum is entitled “Embracing Opportunities” and will focus on the latest approaches to digital transformation in finance and various business sectors, examine opportunities and the specifics of their localization, and position Armenia as a growing hub for digital transformation within the global technological and business community, thus enhancing the country's competitiveness. Ameriabank is the fintech partner of the forum.
This year's Doing Digital Forum promises an exciting lineup of foremost personalities and engaging topics, featuring some of the world’s top speakers, leading professionals, and experts. The keynote speaker of DDF24 is Brett King – world- renowned futurist, the founder of a new banking concept and bestselling author (Bank 2.0, Bank 3.0, Breaking Banks, Bank 4.0, The Rise of Technosocialism).
He is an expert on innovation, financial services and the future of business, a highly sought-after speaker globally. King has appeared as a commentator on CNN, CNBC, BBC, ABC, Fox, Bloomberg and other leading media entities and advised the regulators and bank boards around the world on digital transformation. Doing Digital Forum will be an exceptional platform to meet and learn from Brett King in Armenia.
Tatevik Simonyan, the Founder of the Doing Digital platform, says: "DDF24 will spotlight the transformative potential of technology and digitization across finance, state and economic sectors. Our aim is to unite the efforts of various stakeholders in the digital economy, positioning Armenia as a regional hub for innovative financial technologies and digital business solutions."
Ameriabank, a leading Armenian financial and technology company, is supporting the Doing Digital Forum for the second year․
“For us, digital transformation of the economy serves as a tool for improving the quality of life, a driving force for social change and economic growth. By bringing the digital transformation agenda to Armenia and inviting top experts in the field, we aim to jointly shape the future of fintech in our country and share our experience to achieve systemic development in this field,” Artak Hanesyan, CEO of Ameriabank, says.
Through keynote presentations, engaging panel discussions, and international case studies, DDF24 will touch on topics including: digital transformations across different sectors of economy and society, new financial technologies, future banking, talent acquisition in the digital era, AI applications in banking, the rise of fintech companies, and the future of banks. The forum will also highlight successful digital transformation initiatives, facilitating the exchange of valuable insights and experiences. Moreover, the issues regarding cryptocurrencies, data protection, cybersecurity risk management, and other challenges will be thoroughly examined and addressed.
The Doing Digital Forum welcomes all enthusiasts of digital transformation and advancement of the digital economy.
For the second year in a row, the innovation partner of the event is Visa, the investment partner is Apricot Capital and the blockchain partner is Fastex. The partners of the DDF24 are Ucraft and Hoory.
The inaugural Doing Digital Forum titled “Exploring Digital Future" achieved remarkable success, featuring keynote speaker Chris Skinner, a globally recognized expert in fintech and digital transformation. DDF23 hosted over 20 leading speakers, including representatives from the RA Government and Central Bank, and various local and international entities. With more than 1000 attendees from Armenia and over 7 countries, the event gained widespread acclaim and participation.