2024-ի ապրիլի 1-ից ֆիզիկական անձանց կողմից անձնական օգտագործման ապրանքների համար սահմանված առցանց անմաքս առևտրի (այդ թվում նաև անձնական օգտագործման ապրանքներ, որոնք առաքվում են փոխադրողի կողմից) արտոնության շեմը ենթարկվելու է փոփոխության, հայտնում է Պետական եկամուտների կոմիտեն։
Նախկին 200,000 դրամ և 31 կգ արտոնության փոխարեն սահմանվել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի խորհրդի 2017 թվականի դեկտեմբերի 20-ի N107 որոշմամբ սահմանված 200 եվրո (մոտ 84,000 դրամ) և 31 կգ արտոնության շեմը:
ՊԵԿ-ը տեղեկացնում է, որ տվյալ արտոնության շեմը կիրառվելու է 2024-ի ապրիլի 1-ից հետո ՀՀ ներմուծված բացառապես անձնական օգտագործման ապրանքների դեպքում:

29 Март 2024 - 11:58 AMT
Комитет госдоходов сообщает, что С 1 апреля 2024 года в Армении льготный порог для беспошлинной онлайн-торговли товарами для личного пользования физическими лицами (в том числе товарами для личного пользования, доставляемыми перевозчиком) будет изменен. Об этом сообщает Комитет госдоходов РА.
Вместо прежних 200,000 драмов и нормы 31 кг решением Совета Евразийской экономической комиссии от 20 декабря 2017 года N107 установлен порог в 200 евро и норма 31 кг.
По сообщению КГД, после 1 апреля 2024 года порог данной льготы будет распространяться на товары, ввозимые в Армению исключительно для личного пользования.