Հունիսի 1-ին Երևանի քաղաքապետարաանի նախաձեռնությամբ տարվա լավագուն մանկական ներկայացումը՝ «Փայլոու»-ն նոր մատուցմամբ կներկայացվի բացօթյա՝ Հանրապետության հրապարակում, լուսաձայնային ու երաժշտական նոր լուծումներով: Սկիզբը 20:00-ին է։
Ներկայացման համար Երևան է բերվել հատուկ տեխնիկա:
Դրանով պայմանավորված՝ մայիսի 31-ի ժամը 20:30-ից մինչև հունիսի 1-ի ժամը 24:00-ն կփակվի Ամիրյան փողոցից Տիգրան Մեծ պողոտա ուղղությունը:
Հանրապետության հրապարակ հասած տրանսպորտային հոսքերը ճանապարհը կարող են շարունակել միայն աջ դարձով՝ դեպի Վազգեն Սարգսյան փողոց: Հետադարձ ուղղությամբ՝ Վազգեն Սարգսյան փողոցից Հանրապետության հրապարակ մտնող հոսքերի համար երթևեկության սահմանափակում չի լինի: Հունիսի 1-ին՝ ժամը 18:00-ից մինչև 24:00-ն, Հանրապետության հրապարակի տրանսպորտային մուտքերը կփակվեն ամբողջությամբ:
Այդ ժամանակահատվածում Ամիրյան փողոցով անցնող ավտոբուսային հ. 22, 44, 54, 58, 97 և միկրոավտոբուսային հ.75 երթուղիները Մաշտոցի պողոտայից կշահագործվեն Գր. Լուսավորչի, Ագաթանգեղոսի փողոցներով Տիգրան Մեծի պողոտա և գործող ուղեգծով.
Ավտոբուսային հ. 33, 67 երթուղիները Մաշտոցի պողոտայից կշահագործվեն Ամիրյան, Զաքյան, Խորենացու, Ագաթանգեղոսի փողոցներով Տիգրան Մեծի պողոտա և գործող ուղեգծով:

Направление от улицы Амиряна до проспекта Тигран Мец в Ереване будет закрыто с 20:30 31 мая до 24:00 1 июня в связи с проведением 1 июня на площади Республики детского мюзикла «Пайлоу». Об этом сообщили в мэрии Еревана.
«Транспортные потоки, достигшие Площади Республики, смогут продолжить свой путь, только повернув направо на улицу Вазгена Саркисяна. В обратном направлении ограничений движения для потоков, въезжающих на Площадь Республики со стороны улицы Вазгена Саркисяна, не будет», – говорится в сообщении.
1 июня с 18:00 до 24:00 въезд транспортных средств на Площадь Республики будет полностью закрыт.
В этот период автобусные маршруты № 22, 44, 54, 58, 97 и микроавтобусный маршрут №75 будут курсировать от проспекта Маштоца до Гр. по улицам Лусаворц, Агатангегош, проспекту Тигран Мец и по нынешнему маршруту.
Автобусные маршруты № 33, 67 будут курсировать от проспекта Маштоца через улицы Амиряна, Закяна, Хоренаци, Агатангегоса до проспекта Тигран Мец и текущего маршрута.