IDBank-ը միացել է Դալմա Գարդեն Մոլի Green Challenge-ին` Կովկասյան ազնվացեղ եղջերուների վերաբնակեցման ծրագրին աջակցելու համար:
Որսագողության և անտառների անխնա հատման հետևանքով Կովկասյան ազնվացեղ եղջերուների տեսակը Հայաստանի տարածքում 1954 թվականին արդեն անհետացել էր, ու կենդանին ընդգրկվեց Հայաստանի Կարմիր գրքում: WWF – Հայաստանի ջանքերով արդեն տարիներ շարունակ իրականացվում է մանրամասն մշակված ծրագիր` Կովկասյան ազնվացեղ եղջերուներին բազմացնելու և Հայաստանում վերաբնակեցնելու նպատակով:
Այսպիսի մեծ նշանակությամբ նախաձեռնությունները հնարավոր է իրականացնել միայն համախոհների հետ միավորվելով, ուստի IDBank-ն ընդունել է Dalma Garden Mall-ի #GREENCHALLENGE կանաչ մարտահրավերը` միանալու WWF – Հայաստանի «Կովկասյան ազնվացեղ եղջերուի վերաբնակեցումը Հայաստանում» ծրագրին:
Բնապահպանությունն IDBank-ի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության առանցքային ուղղություններից է. բանկը պարբերաբար իրականացնում է բնապահպանական նշանակության նախագծեր գործընկեր Իդրամ ընկերության հետ: Ընկերությունների համատեղ «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության նախորդ ծրագիրը ևս բնապահպանական էր. «Մի դրամի ուժն» ուղղվել է Իմ անտառ Հայաստան հիմնադրամին` անտառվերականգնման ծրագրերն ի կատար ածելու համար:
Դալմայի և WWF – Հայաստանի հետ համագործակցության շրջանակում IDBank-ը նվիրատվություն է կատարում ծրագրին և աջակիցը դառնում ազնվացեղ եղջերուների վտանգված տեսակի բազմացման ու վերաբնակեցման գործի։
Green Challenge-ի նպատակն է փոքր ներդրումով մեծ ազդեցություն ունենալ՝ համախմբելով Հայաստանի սիմվոլների պահպանությամբ մտահոգված ընկերություններին, և համատեղ ջանքերի արդյունքում հնարավոր կլինի բնություն բաց թողնել թվով 10 եղջերուի։

4 Июнь 2024 - 10:53 AMT
IDBank присоединился к проекту Green Challenge компании Далма Гарден Молл, чтобы поддержать проект по реинтродукции кавказского благородного оленя.
В результате браконьерства и беспощадной вырубки лесов вид кавказского благородного оленя исчез на территории Армении уже в 1954 году, и животное было занесено в Красную книгу Армении. Усилиями WWF – Армения на протяжении многих лет реализуется детальная программа по реинтродукции кавказского благородного оленя в Армении.
Реализовать столь важные инициативы можно только объединившись с единомышленниками, поэтому IDBank принял #GREENCHALLENGE от Dalma Garden Mall и присоединился к программе WWF Армении «Реинтродукция кавказского оленя в Армении».
Охрана окружающей среды – одно из ключевых направлений корпоративной социальной ответственности IDBank. Банк регулярно реализует экологические проекты совместно со своим партнером – компанией Idram. Между прочим, предыдущая программа совместной инициативы компаний «Сила одного драма» также носила экологическое направление. «Сила одного драма» была направлена в фонд «Мой лес Армения» для реализации проектов по восстановлению лесов.
В рамках сотрудничества с компанией Dalma и WWF – Армения, IDBank вносит пожертвование в проект и становится участником программы реинтродукции исчезающих видов благородных оленей.
Цель GREEN CHALLENGE – добиться большого эффекта при небольших инвестициях, объединив компании, занимающиеся защитой символов Армении, и в результате совместных усилий выпустить в природу 10 оленей.