Գորիս համայնքի ղեկավար Առուշ Առուշանյանն ընդունել է Ֆրանսիայի դեսպան Օլիվյե Դըկոտինյիին, հայտնում է համայնքապետարանը։
Հանդիպմանը կողմերը քննարկել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր, ինչպես նաև Գորիսի զարգացման գործակցության հեռանկարները:
Դեսպանը կարևորել է Ֆրանսիայի հետ գործակցության խորացումը և հույս հայտնել համատեղ նոր նախագծերի իրականացման համար: Համայնքի ղեկավարը դեսպանի հետ միասին շրջել է Վիենի պուրակում, որտեղ ընթանում են վերակառուցման լայնածավալ աշխատանքներ։
Պուրակում իրականացվում են ենթակառուցվածքների արդիականացման և բարեկարգման աշխատանքներ։ Նախատեսվում է թարմացնել զբոսայգու ճեմուղիները, կանաչապատ գոտիները, նստարանները, լուսավորության համակարգը։ Վերակառուցումից հետո պուրակը կդառնա քաղաքացիների սիրելի հանգստավայրը՝ նոր հնարավորություններ ընձեռելով հաճելի ժամանակ անցկացնելու համար։
Ավելի վաղ դեսպանը հայտնել էր, որ կրկին այցելելու է Սյունիք՝ Հայաստանի ամենակարևոր և ամենախոցելի մարզերից մեկը։

22 Июнь 2024 - 08:57 AMT
Руководитель общины Горис Аруш Арушанян принял чрезвычайного и полномочного посла Французской Республики в Армении Оливье Декотиньи. Об этом сообщает пресс-служба администрации общины Горис.
Стороны обсудили представляющие взаимный интерес вопросы, а также перспективы сотрудничества в развитии Гориса.
Посол подчеркнул важность углубления сотрудничества с Францией и выразил надежду, что будут реализованы новые совместные проекты.
Глава общины вместе с послом осмотрели парк Вены, где идут масштабные работы по реконструкции. В парке проводятся работы по модернизации и благоустройству инфраструктуры, планируется обновить дорожки, зеленые зоны, скамейки, систему освещения парка.