Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը Newmag / summerfest-2024-ի շրջանակում պատասխանելով հարցին, թե արդյո՞ք Հայաստանի ազգային հավաքականի էջը համարում է եզարափկված, ասել է, որ հավաքականի դուռն իր համար փակ է։
«Այն, ինչ ունի սկիզբ, ունի նաև ավարտ։ Ավելի լավ է ավարտել մեկ քայլ շուտ, քան՝ երկու քայլ ուշ: Ավելի լավ է այդ որոշումը կայացնես դու, քան՝ ուրիշները: Այս պարագայում կարող եմ ասել՝ իմ ցանկացած որոշում, որը կայացրել եմ իմ ֆուտբոլային կարիերայի ընթացքում, թե դրանից դուրս, ոչ մի բանի համար չեմ զղջում»,–ասել է նա, գրում է Panorama.am-ը։
Նա նշել է, որ գոհ է իր կայացրած որոշումներից, գոհ է իր անցած ճանապարհից:
«Որոշ մարդիկ հնարավոր է ասեն՝ կարող էր ավելի լավ կամ ավելի վատ կարիերա ունենալ, բայց, կարծում եմ, ոչ մեկս մեր ճակատագրից չենք կարող փախչել ոչ աջ, ոչ ձախ: Պետք է համակերպվենք նրա հետ, ինչ ունենք և շնորհակալ լինենք Աստծուն այն ամենի համար, ինչ նա մեզ տվել է: Միանշանակ ասեմ, որ, ցավոք սրտի, ինձ համար հավաքականի դուռը փակ է»,- ասել է Մխիթարյանը:
Ապրիլին կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն «Ինտերի» կազմում առաջին անգամ իր կարիերայում դարձել է թոփ 5 լիգաները ներկայացնող առաջնության չեմպիոն։ Մինչ միլանյան ակումբը, հայ ֆուտբոլիստը թոփ 5 լիգաների շրջանակում հանդես է եկել իտալական «Ռոմայում», անգլիական «Արսենալում» ու «Մանչեսթեր Յունայթեդում», գերմանական «Բորուսիա Դորտմունդում»։

Former captain of the national football team, Inter midfielder Henrikh Mkhitaryan has said doors to the national squad are closed for him.
“Everything has a beginning and an end,” Mkhitaryan said in an interview with Artak Aleksanyan as part of the Newmag / Summerfest-2024 festival in response to the question of whether he considers the matter of returning to the national team closed.
“It’s better to put an end to it one step earlier than two steps later. It is better that you make this decision yourself, and not someone else. In this case, I can say the following: I do not regret the decisions that I made both in my football career and beyond.
“I'm happy with my decisions and the path I've taken. Some may say that I could have a better or worse career, but I believe that you cannot escape fate. We must come to terms with what we have, be grateful to God for everything he has given us. Unfortunately, the door to the national team is closed for me.”