Միջազգային Christian Solidarity International (CSI) իրավապաշտպան կազմակերպությունը Միջազգային օլիմպիական կոմիտեին կոչ է արել արգելել Ադրբեջանի մասնակցությունը Փարիզի Օլիմպիական խաղերին։ Այդ մասին ասվում է կազմակերպության մեջ։
«Օլիմպիական խաղերում տեղ չկա ցեղասպանության համար: Ադրբեջանը 100,000 քրիստոնյա հայերին վտարել է իրենց հինավուրց հայրենիքից՝ Լեռնային Ղարաբաղ/Արցախից, իսկ այժմ սպառնում է ներխուժել նաև Հայաստանի Հանրապետություն։
Երբ Ռուսաստանը ներխուժեց Ուկրաինա, Միջազգային օլիմպիական կոմիտեն արգելեց Ռուսաստանի և Բելառուսի հավաքականների մասնակցությունը 2024 թվականի Օլիմպիական խաղերին։ Ռուս և բելառուս մարզիկները կարող են հանդես գալ որպես չեզոք, բայց ոչ իրենց երկրի դրոշի ներքո:

Christian human rights NGO Christian Solidarity International (CSI) has urged the International Olympic Committee to ban Azerbaijan from 2024 Summer Olympics.
The organization said in a statement that there is no place for genocide at the Olympics.
“Azerbaijan has driven 100,000 Armenian Christians out of their ancient homeland of Nagorno Karabakh/Artsakh. Now it is threatening to invade the Republic of Armenia itself,” CSI said.
“After Russia invaded Ukraine, the International Olympic Committee barred Russia and Belarus from sending national teams to the 2024 Olympics. Russian and Belarusian athletes may compete as neutrals, but not under their country flag. The IOC should apply the same standard to Azerbaijan.”