4․046․161դրամ IDBank-ը և Idram-ը փոխանցել են «Հզոր Միտք» ՀԿ-ի «Հորիզոն» ճամբարին «Մի դրամի ուժի» հունիսի ծրագրի շրջանակում։
«Հորիզոն» ճամբարին փոխանցվել է 2.046.161 դրամ, իսկ մնացած 2,000,000 դրամը idcoin-ի տեսքով փոխանցվել է «Հզոր Մտքի» շահառու 75 երեխաների ծնողներին և ջոկատավարներին։
«Մենք լիահույս ենք, որ այսպիսով աջակցում ենք ոչ միայն ճամբարի ընթացքում լրացուցիչ գիտելիքների ձեռքբերմանը, այլև հնարավորություն ենք տալիս idcoin-ներով ձեռք բերել անհրաժեշտ գրականություն հետագա զարգացման համար», – ասել է Տաթևիկ Վարդևանյանը։
«Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության հուլիս ամսվա շահառուն Impact Hub Armenia-ն է՝ Social Impact Award ծրագրով, որը հնարավորություն է տալիս երիտասարդներին բացահայտել սոցիալական ձեռնարկատիրության աշխարհը և կատարել առաջին քայլերն այդ ոլորտում։
«Մի դրամի ուժն» այս ամիս աջակցում է մի շատ կարևոր ու նախադրյալներ ստեղծող ծրագրի, որի արդյունքում Հայաստանի գրեթե բոլոր մարզերից և Երևանից մի քանի տասնյակ երիտասարդներ ոչ միայն սոցիալական ձեռնարկատիրության ոլորտում կարևոր գիտելիքներ և հմտություններ ձեռք կբերեն, այլ նաև կստանան նշանակալի աջակցություն՝ դրանք զարգացնելու և կյանքի կոչելու համար։ Մեր երիտասարդության ապագային ուղղված ցանկացած նախաձեռնություն միայն ոգևորում է մեզ, հատկապես երբ այն միտված է Հայաստանում սոցիալական ձեռներեցության զարգացմանը», – նշել է Վարդևանյանը։
«Սոցիալական ձեռնարկատիրությունը սոցիալական խնդիրներ լուծելու կայուն մեխանիզմ է, իսկ երիտասարդների ներգրավումը սոցիալական ձեռնարկատիրության մեջ` երաշխիքը ոլորտում նորարարության ապահովման։ Ուրախ ենք տեսնել, որ կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության շրջանակում Հայաստանում կարևորվում է սոցիալական ձեռներեցության ոլորտը», – նշել է Impact Hub Armenia-ի գործադիր տնօրեն Գևորգ Պողոսյանը։
Կատարեք Ձեր բոլոր վճարումները Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am առցանց առցանց հարթակով, Իդրամի և Բանկի տերմինալներով, և Ձեր յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ դրամ կուղղեն «Մի դրամի ուժին»։ Իդրամ QR-ով կարելի վճարել արդեն ավելի քան 21․500 վաճառակետերում:

10 Июль 2024 - 14:43 AMT
4․046․161 драм IDBank и Idram перечислили общественной организации «Мощная Мысль» в рамках июньской программы инициативы «Сила одного драма».
Лагерю «Горизонт» был перечислен 2․046․161 драм, а остальные 2․000․000 – родителям 75 детей лагеря и вожатым.
«Надеемся, что таким образом мы поддержим не только получение дополнительных знаний во время лагеря, но и предоставим возможность приобрести необходимую литературу для дальнейшего развития с помощью idcoin-ов», – говорит Татевик Вардеванян.
Июльским бенефициаром инициативы «Сила одного драма» является Impact Hub Армения с программой Social Impact Award, которая дает возможность молодым людям открыть для себя мир социального предпринимательства и сделать первые шаги в этой области.
«Сила одного драма» в этом месяце поддерживает важный новаторский проект, в рамках которого десятки молодых людей практически из всех регионов Армении и Еревана не только приобретут важные знания и навыки в сфере социального предпринимательства, но и получат поддержку для разработки и реализации идей. «Мы выбрали эту программу с любовью, потому что любая подобная инициатива, направленная на будущее нашей молодежи, нас только вдохновляет, особенно когда направлена ​​на развитие социального предпринимательства в Армении», – говорит Татевик Вардеванян.
«Социальное предпринимательство – это устойчивый механизм решения социальных проблем, а вовлечение молодежи в социальное предпринимательство – залог обеспечения инноваций в этой сфере. Мы рады видеть, что в рамках корпоративной социальной ответственности в Армении уделяется особое внимание сфере социального предпринимательства», – говорит Геворг Погосян, исполнительный директор Impact Hub Армения.
Совершайте все свои платежи с помощью приложения Idram&IDBank, онлайн-платформы IDBanking.am, через терминалы Idram и IDBank, и за каждый Ваш платеж компании перечислят один драм «Силе одного драма». Платить по Idram QR можно в 21 500+ торговых точках.