4․046․161դրամ IDBank-ը և Idram-ը փոխանցել են «Հզոր Միտք» ՀԿ-ի «Հորիզոն» ճամբարին «Մի դրամի ուժի» հունիսի ծրագրի շրջանակում։
«Հորիզոն» ճամբարին փոխանցվել է 2.046.161 դրամ, իսկ մնացած 2,000,000 դրամը idcoin-ի տեսքով փոխանցվել է «Հզոր Մտքի» շահառու 75 երեխաների ծնողներին և ջոկատավարներին։
«Մենք լիահույս ենք, որ այսպիսով աջակցում ենք ոչ միայն ճամբարի ընթացքում լրացուցիչ գիտելիքների ձեռքբերմանը, այլև հնարավորություն ենք տալիս idcoin-ներով ձեռք բերել անհրաժեշտ գրականություն հետագա զարգացման համար», – ասել է Տաթևիկ Վարդևանյանը։
«Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության հուլիս ամսվա շահառուն Impact Hub Armenia-ն է՝ Social Impact Award ծրագրով, որը հնարավորություն է տալիս երիտասարդներին բացահայտել սոցիալական ձեռնարկատիրության աշխարհը և կատարել առաջին քայլերն այդ ոլորտում։
«Մի դրամի ուժն» այս ամիս աջակցում է մի շատ կարևոր ու նախադրյալներ ստեղծող ծրագրի, որի արդյունքում Հայաստանի գրեթե բոլոր մարզերից և Երևանից մի քանի տասնյակ երիտասարդներ ոչ միայն սոցիալական ձեռնարկատիրության ոլորտում կարևոր գիտելիքներ և հմտություններ ձեռք կբերեն, այլ նաև կստանան նշանակալի աջակցություն՝ դրանք զարգացնելու և կյանքի կոչելու համար։ Մեր երիտասարդության ապագային ուղղված ցանկացած նախաձեռնություն միայն ոգևորում է մեզ, հատկապես երբ այն միտված է Հայաստանում սոցիալական ձեռներեցության զարգացմանը», – նշել է Վարդևանյանը։
«Սոցիալական ձեռնարկատիրությունը սոցիալական խնդիրներ լուծելու կայուն մեխանիզմ է, իսկ երիտասարդների ներգրավումը սոցիալական ձեռնարկատիրության մեջ` երաշխիքը ոլորտում նորարարության ապահովման։ Ուրախ ենք տեսնել, որ կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության շրջանակում Հայաստանում կարևորվում է սոցիալական ձեռներեցության ոլորտը», – նշել է Impact Hub Armenia-ի գործադիր տնօրեն Գևորգ Պողոսյանը։
Կատարեք Ձեր բոլոր վճարումները Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am առցանց առցանց հարթակով, Իդրամի և Բանկի տերմինալներով, և Ձեր յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ դրամ կուղղեն «Մի դրամի ուժին»։ Իդրամ QR-ով կարելի վճարել արդեն ավելի քան 21․500 վաճառակետերում:

IDBank and Idram transferred AMD 4․046․161 to the Strong Mind NGO as part of the June program of “The Power of One Dram” initiative.
AMD 2․046․161 was donated to Camp Horizon and the remaining 2,000,000 to the parents of 75 camp children and instructors. "We hope that in this way we will support not only the acquisition of additional knowledge during the camp, but also provide an opportunity to purchase necessary literature for further development with idcoins," says Tatevik Vardevanyan.
The July beneficiary of "The Power of One Dram" initiative is Impact Hub Armenia with its Social Impact Award program, which gives young people the opportunity to discover the world of social entrepreneurship and take their first steps in this field.
"The Power of One Dram" this month supports an important pioneering project where dozens of young people from almost all regions of Armenia and Yerevan will not only acquire important knowledge and skills in the field of social entrepreneurship, but will also receive support to develop and implement ideas. "We chose this program with love, because any such initiative aimed at the future of our youth only inspires us, especially when it is aimed at the development of social entrepreneurship in Armenia," says Tatevik Vardevanyan.
"Social entrepreneurship is a sustainable mechanism for solving social problems, and involving young people in social entrepreneurship is the key to ensuring innovation in this sphere. We are glad to see that within the framework of corporate social responsibility in Armenia special attention is paid to the sphere of social entrepreneurship," says Gevorg Poghosyan, Executive Director of Impact Hub Armenia.
Make all your payments using Idram&IDBank app, online platform IDBanking.am, through Idram and IDBank terminals and for each of your payments the companies will transfer one dram to "The Power of One Dram".