Հայաստանում Գերմանիայի դեսպանության կողմից Հայաստանի Հանրապետության Մշակույթի նախարարության աջակցությամբ անցկացվող «Գերմանիայի մշակութային շաբաթներ Հարավային Կովկասում 2009»-ի շրջանակում 2009թ. մայիսի 14-ին ժամը 20.00ին գերմանացի գրող Դավիթ Վագները կընթերցի հատվածներ իր վերջին՝ «Խոսում է երեխան» գրքից։ Միջոցառումը տեղի կունենա Թումանյանի տուն-թանգարանում:
Դավիթ Վագները, ծնվ. 1971թ., Բոննում: Փարիզում եւ Բեռլինում ուսանել է համեմատական գրականագիտություն եւ արվեստի պատմություն։ Սկսած 2000 թվականից լույս են տեսել նրա՝ մեծ ուշադրության արժանացած առաջին վեպը
«Իմ մուգ կապույտ տաբատը», այնուհետեւ՝«Ինչ է պակասում» պատմվածքների հատորյակը։ Դավիթ Վագներն իր ստեղծագործությունների համար արժանացել է բազմաթիվ մրցանակների։

13 Май 2009 - 18:30 AMT
Посольство Германии в РА при содействии Министерства культуры РА проводит ряд мероприятий в рамках „Недель культуры Германии в Армении“. 14-го мая состоится литературный вечер, в ходе которого немецкий писатель Давид Вагнер прочитает отрывки из своей последней книги „Устами ребенка“. Вечер состоится в доме-музее Ованеса Туманяна.
Давид Вагнер родился в 1971 году в Бонне. Он изучал литератураведение и историю искусства в Париже и Берлине. В 2000 году были изданы его первый роман „Мои темно-синие брюки“ и собрание рассказов „Чего не достает?“. Он удостоился нескольких наград за свои произведения.