Հայաստանում Գերմանիայի դեսպանության կողմից Հայաստանի Հանրապետության Մշակույթի նախարարության աջակցությամբ անցկացվող «Գերմանիայի մշակութային շաբաթներ Հարավային Կովկասում 2009»-ի շրջանակում 2009թ. մայիսի 14-ին ժամը 20.00ին գերմանացի գրող Դավիթ Վագները կընթերցի հատվածներ իր վերջին՝ «Խոսում է երեխան» գրքից։ Միջոցառումը տեղի կունենա Թումանյանի տուն-թանգարանում:
Դավիթ Վագները, ծնվ. 1971թ., Բոննում: Փարիզում եւ Բեռլինում ուսանել է համեմատական գրականագիտություն եւ արվեստի պատմություն։ Սկսած 2000 թվականից լույս են տեսել նրա՝ մեծ ուշադրության արժանացած առաջին վեպը
«Իմ մուգ կապույտ տաբատը», այնուհետեւ՝«Ինչ է պակասում» պատմվածքների հատորյակը։ Դավիթ Վագներն իր ստեղծագործությունների համար արժանացել է բազմաթիվ մրցանակների։

The embassy of Germany in Armenia with support of the RA ministry of culture organizes a series of events in the fringes of the “Weeks of German Culture in Armenia”. On May 14 literature evening will be held, during which a German writer David Wagner will read fragments from his recent book “Out of the mouths of babes”. The event will take place in the house museum of Hovhannes Tumanian.
David Wagner was born in 1971 in Bonn. The prize winning author currently studies literary criticism and art history in Paris and Berlin. In 2000 his first novel “My Night-Blue Trousers” and short story-collections “What is not enough” were published for the first time.