Կոտայքի մարզի Եղվարդ քաղաքի մոտակայքում` «Լճեր» կոչվող տարածքի մոտ, ԱՆ–2 ինքնաթիռ է վթարվել. կա 2 զոհ։ Այս մասին հայտնել է ՀՀ ՆԳՆ մամուլի խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը, տեղեկացնում է Sputnik Արմենիան։
«Այսօր ժամը 09։30-ին, քաղաքացուց ահազանգ է ստացվել, որ Եղվարդ քաղաքի մոտակայքում «Լճեր» կոչվող տարածքի մոտ, ինքնաթիռ է վթարվել, հավանաբար կան զոհեր։ Պարզվել է, որ ըստ նախնական տվյալների` վթարվել է ԱՆ-2 ինքնաթիռը, կա 2 զոհ»,– տեղեկացրել է Սարգսյանը։
ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արամ Թորոսյանը հայտնել է, որ վթարված ինքնաթիռը եղել է ուսումնամարզական։
«Հաստատում եմ. վթարված ինքնաթիռը ուսումնամարզական ինքնաթիռ է։ Պաշտպանության նախարարությունը ցավակցում է զոհված օդաչուների ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին»,– նշել է Թորոսյանը, գրում է Sputnik Արմենիան։

Two people were killed as an AN-2 plane crashed near the town of Yeghvard in Armenia’s Kotayk province on Friday, July 19, the Emergency Service of the Interior Ministry reports.
The emergency management center of Kotayk Regional Rescue Department was alerted about the incident at 09:30 am.
Firefighters, rescuers and medical teams have rushed to the site. Director of the rescue service of the Ministry of Internal Affairs, acting Deputy Minister, Colonel Yegor Karapetyan is coordingating the work at the scene of the incident.