Կոտայքի մարզի Եղվարդ քաղաքի մոտակայքում` «Լճեր» կոչվող տարածքի մոտ, ԱՆ–2 ինքնաթիռ է վթարվել. կա 2 զոհ։ Այս մասին հայտնել է ՀՀ ՆԳՆ մամուլի խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը, տեղեկացնում է Sputnik Արմենիան։
«Այսօր ժամը 09։30-ին, քաղաքացուց ահազանգ է ստացվել, որ Եղվարդ քաղաքի մոտակայքում «Լճեր» կոչվող տարածքի մոտ, ինքնաթիռ է վթարվել, հավանաբար կան զոհեր։ Պարզվել է, որ ըստ նախնական տվյալների` վթարվել է ԱՆ-2 ինքնաթիռը, կա 2 զոհ»,– տեղեկացրել է Սարգսյանը։
ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արամ Թորոսյանը հայտնել է, որ վթարված ինքնաթիռը եղել է ուսումնամարզական։
«Հաստատում եմ. վթարված ինքնաթիռը ուսումնամարզական ինքնաթիռ է։ Պաշտպանության նախարարությունը ցավակցում է զոհված օդաչուների ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին»,– նշել է Թորոսյանը, գրում է Sputnik Արմենիան։

19 Июль 2024 - 09:05 AMT
19 июля в 09:30 в Центр Котайкского областного спасательного управления поступило сообщение, что вблизи города Егвард, в районе под названием «Лчер», разбился самолет, предположительно есть погибшие. Об этом сообщает МВД РА.
На место происшествия выехала оперативная группа Регионального спасательного управления МВД, одна боевая часть пожарно-спасательного отряда, спасательно-оперативные группы Центра специальных спасательных операций и Национального центра кризисного управления.
По предварительным данным, разбился самолет АН-2, есть двое погибших.
Министерство обороны Армении подтвердило, что это был учебно-тренировочный самолетом. Это подтвердил пресс-секретарь Министерства обороны Армении Арам Торосян.
«Подтверждаю, разбившийся самолет был учебно-тренировочным. Министерство обороны выражает соболезнования членам семей, родным и сослуживцам погибших пилотов», – сказал Торосян, отвечая на вопрос, принадлежал ли разбившийся самолет министерству обороны.