Արդեն 3 ամիս է, ինչ մեկնարկել է IDBank-ի «Քո կողքին» ծրագիրը հատուկ Արցախից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցների համար։ Ծրագրի շահառու դարձած 150 երեխայի համար IDBank-ը ամեն ամիս հատկացնում է 40,000 դրամ։
Այսուհետ աջակցությունը կտրամադրվի շահառու 42 ընտանիքին IDBank-ի լոյալության նոր միավորի՝ idcoin-ի միջոցով։ Այն հնարավոր չէ ո՛չ գնել, ո՛չ փոխանակել, և ո՛չ էլ վաճառել։ Idcoin-ը կարելի է ստանալ միայն որպես նվեր՝ IDBank-ից կամ Իդրամից։
IDBank-ի հաղորդակցման բաժնի ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանի խոսքով՝ idcoin-ն արդեն հասանելի է նաև «Քո կողքին» ծրագրի շահառուների համար։
«Նրանք կարող են Idram&IDBank հավելվածում տեսնել idcoin-ները և դրանք ծախսել ըստ ցանկության՝ մոտ 22,000 վաճառակետերում, որտեղ կա Իդրամ QR-ով վճարման հնարավորություն, այսինքն՝ հոգալ ինչպես կենցաղային հարցեր, այնպես էլ, օրինակ, վճարել երեխայի դասընթացների, խմբակների, կրթական նյութերի համար և այլն», – ասել է Տաթևիկ Վարդևանյանը։
Նշվում է, որ idcoin կարելի է ստանալ պրոդուկտների, արշավների, հավատարմության այլ ծրագրերի շրջանակում, որոնց մասին կարելի է տեղեկանալ IDBank-ի պաշտոնական կայքից․ այստեղ պարբերաբար կհրապարակվի մանրամասն տեղեկատվություն։
Իսկ idcoin-ով գնումները շատ պարզ են․ ուղղակի անհրաժեշտ է սքանավորել QR կոդը Idram&IDBank հավելվածով և համակարգը, ի թիվս վճարման այլ աղբյուրների, կառաջարկի նաև idcoin-ը։
Նշվում է նաև, որ idcoin-ը հնարավոր է օգտագործել նաև կոմբո-վճարումների ժամանակ։ Համակարգն ավտոմատ կառաջարկի վճարել idcoin-ով, և եթե idcoin-ի մնացորդը չբավարարի, ապա գումարի մնացած մասը Ձեր ընտրությամբ կարող է գանձվել ինչպես Ձեր` IDBank-ի քարտերից ու հաշիվներից կամ Իդրամ դրամապանակից, այնպես էլ Idplus լոյալության հարթակում առկա բոնուսներից ու նվեր քարտերից։
«Քո կողքին» ծրագիրը, ինչպես և հայտարարված էր, շարունակվելու է մինչև տարվա վերջ, և շահառուները, ծրագրի պայմաններին համապատասխանելու դեպքում, այս ընթացքում չեն փոփոխվելու։

It has been 3 months since IDBank's "By Your Side" program was launched, specifically for compatriots forcibly displaced from Artsakh. IDBank allocates AMD 40,000 every month for 150 children who have become beneficiaries of the program.
The Bank informs that from now on support will be provided to 42 beneficiary families through IDBank's new loyalty digital currency – idcoin. It cannot be bought, exchanged or sold. Idcoin can only be received as a gift from IDBank or Idram.
According to Tatevik Vardevanyan, head of IDBank's communication unit, idcoin is already available for the beneficiaries of the "By Your Side" program. "They can see the idcoins in the Idram&IDBank application and spend them as they wish, in about 22,000 points of sale where there is an opportunity to pay with Idram QR, that is, to take care of both household issues and, for example, pay for the child's courses, groups, educational materials and so on," says Tatevik Vardevanyan.
It should be noted that idcoin can be obtained within the framework of products, campaigns, and other loyalty programs, which can be found on the official website of IDBank. Detailed information will be published here regularly.
And shopping with idcoin is very simple. you just need to scan the QR code with the Idram&IDBank application and the system will offer idcoin among other payment sources.
Idcoin can also be used during combo payments. The system will automatically offer to pay with idcoin, and if the balance of idcoin is not enough, then the rest of the amount can be charged from your IDBank cards and accounts or Idram wallet, as well as from the bonuses and gift cards available on the Idplus loyalty platform.
The "By Your Side" program, as it was announced, will continue until the end of the year, and the beneficiaries, if they meet the conditions of the program, will not change during this period.