«Հրազդան» մարզահամալիրը մասնավորեցվել է։ Որոշումն ընդունվել է գործադիրի նիստում։ Կառավարությունը հավանություն է տվել «Նեքստ Ջեն Սպորտս» ՍՊԸ ներկայացրած ծրագրին և որոշել է «Հրազդան մարզահամալիր» ՓԲԸ–ի պետական սեփականություն հանդիսացող բաժնետոմսերը ուղղակի վաճառքով մասնավորեցնել։
Անշարժ գույքը տրամադրվել է անհատույց օգտագործման իրավունքով, հայտնում է Sputnik Արմենիան։
Տարածքում նախատեսվում է հիմնել «Յուվենտուս» ֆուտբոլային ակադեմիա։ Անհատույց օգտագործման իրավունքով Երևան, Ավան Աճառյան փողոց 20/4 հասցեում գտնվող տարածքը կտրամադրվի 25 տարի ժամկետով և շահագործման կհանձնվի «Նեքստ Ջեն Սպորտս» ՍՊԸ–ին (գտնվելու վայրը՝ Երևան, Շենգավիթ, Գ. Նժդեհի փող., 34 շ.):
Ընկերությունը պարտավոր է 5 տարվա ընթացքում կատարել 1 մլրդ դրամի ներդրումներ։
«ՀՀ սեփականություն հանդիսացող Երևան, Ավան Աճառյան փողոց 20/4 հասցեում գտնվող շենք, շինություններն ու գծամետր պարիսպը և ֆուտբոլի դաշտը հետ կվերցվի ՀՀ ԿԳՄՍՆ «Խաղային մարզաձևերի օլիմպիական մանկապատանեկան մարզադպրոց» ՊՈԱԿ–ից և Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի «Տեխնիկական կենտրոն-ակադեմիա» ՓԲԸ–ից»,– նշված է որոշման հիմնավորման մեջ:
ՀՀ ՏԿԵՆ պետական գույքի կառավարման կոմիտեին ամրացված գույքի շուկայական արժեքը գնահատված է 3 մլրդ 771 մլն 900 հազար դրամ։ Ուղղակի վաճառքի ձևով մասնավորեցման ենթակա բաժնետոմսերի վաճառքի գինը սահմանվել է 3 մլրդ 036 լն 932.7 հազար դրամ։
Այս գույքի վաճառքի գնի 70 տոկոսն ուղղվելու է ՀՀ պետական բյուջե, իսկ 30 տոկոսը համապատասխան համայնքի ֆոնդային բյուջե ըստ գույքի գտնվելու վայրի:
ՀՀ կառավարության առաջարկությամբ Երևանի քաղաքապետը կաջակցի ՍՊԸ–ի կողմից իրականացվելիք շինարարական աշխատանքների գործընթացին:

A Juventus Football Academy hat is set to be established at Yerevan’s Hrazdam Stadium, according to a government decision approved on Thursday, August 29.
The academy does not belong to the Juventus club and is being opened as a franchise: the Armenian company Next Gen Sports will use the club's brand on the condition that its standards are met for training junior footballers.
The academy will be provided with a field, a swimming pool and several other auxiliary facilities belonging to the Children's and Youth Olympic Athletics School and the Football Federation of Armenia.
In return, Next Gen Sports which is opening the academy will build a modern training complex, invite European coaches, and maintain contact with football agents who will monitor the performance of Armenian juniors and work on their transition to European clubs.
The training complex will be equipped with GPS systems and other technologies to analyze players' actions and develop game strategy. The company expects to receive income from contracts between its students and European clubs.