Վերաբացվել է IDBank-ի Արաբկիր մասնաճյուղը: IDBank-ը շարունակում է մասնաճյուղերի վերազինումն ու կատարելագործումը։
IDBank-ի վաճառքների կազմակերպման և տարածքային կառավարման վարչության ղեկավար Արթուր Քոչարյանի խոսքով՝ մասնաճյուղային ցանցի վերազինումը ևս մեկ անգամ ընդգծում է, որ Բանկի աշխատանքի և ուշադրության կենտրոնում միշտ հաճախորդն է։
«Մեր թվային հարթակների հնարավորություններն ընդլայնելուն զուգահեռ՝ չենք դադարում կատարելագործել մեր մասնաճյուղերը նրանց համար, ովքեր գերադասում են ֆիզիկապես գտնվել Բանկի մասնաճյուղում ու տեղում կատարել անհրաժեշտ գործարքները։ Հաճախորդի հարմարավետությունն ու կարիքները մեզ համար առաջնային են», – ասել է Արթուր Քոչարյանը։
IDBank-ի վաճառքների կազմակերպման և տարածքային կառավարման վարչության ղեկավարի տեղակալ Սմբատ Ավագյանի խոսքով ՝ նոր մասնաճյուղն էլ ավելի հարմարավետ է ու տեխնիկապես հագեցած, իսկ աշխատանքային շաբաթը՝ ավելի երկար։
«Մասնաճյուղում առկա են ժամանակակից բոլոր հարմարությունները արագ ու հարմարավետ սպասարկման համար։ Այստեղ տեղակայված է նաև IDBanking 24/7 շուրջօրյա սպասարկման գոտին, որի միջոցով կարող եք ընդամենը մի քանի հպումով կատարել բոլոր ֆինանսական գործարքները։ Բացի այդ, մասնաճյուղը կսպասարկի նաև շաբաթ օրը, որպեսզի աշխատանքային օրերին զբաղված մեր հաճախորդները ևս հնարավորություն ունենան կատարել իրենց անհրաժեշտ գործարքները», – ասել է Սմբատ Ավագյանը։
«Արաբկիր» մասնաճյուղի հասցեն է Կոմիտասի պողոտա 56/162։ Այս պահին IDBank-ն ունի արդեն 15 մասնաճյուղ՝ Երևանում, Էջմիածնում, Վանաձորում, Գյումրիում, Աբովյանում և Հրազդանում։
Բանկային բոլոր գործարքները կարելի է կատարել նաև առցանց՝ IDBanking.am առցանց հարթակով կամ Idram&IDBank հավելվածով․ վերջինս ունի անհպում QR-վճարումներ ընդունող վաճառակետերի ամենալայն ցանցը Հայաստանում՝ ավելի քան 22,000 վաճառակետ, որոնցից 10,000-ում առկա է նաև Rocket Line 0% թվային ապառիկով վճարման հնարավորությունը։

IDBank continues to enhance and modernize its branches. The bank informs that the Arabkir branch has been reopened.
Artur Kocharyan, head of IDBank's Sales and regional management division, emphasizes that the re-equipment of the branch network underscores the Bank's ongoing commitment to prioritizing its clients: "While we’re expanding our digital platforms, we’re also dedicated to improving our branches for clients who prefer in-person service. Meeting our clients' comfort and needs is our top priority," says Artur Kocharyan.
Smbat Avagyan, Deputy Head of IDBank's Sales and regional management division, notes that the newly upgraded branch is now more comfortable, better equipped, and offers extended operating day: "The branch is equipped with all the modern facilities for quick and comfortable service, including the IDBanking 24/7 service zone, where you can complete financial transactions with just a few taps. Additionally, the branch will be open on Saturdays, allowing our customers who are busy during the week to complete their necessary transactions," says Smbat Avagyan.
The "Arabkir" branch is located at Komitas Avenue 56/162. IDBank currently has 15 branches in Yerevan, Etchmiadzin, Vanadzor, Gyumri, Abovyan, and Hrazdan.
IDBank reminds clients that all banking operations can also be conducted online through the IDBanking.am platform or the Idram&IDBank app, which has the largest network of contactless QR payment points in Armenia, with over 22,000 points of sale, 10,000 of which support payment via the Rocket Line 0% digital installment plan.