Ադրբեջանում Եվրատեսիլ 2009 եզրափակչին քվեարկել են Հայաստանը ներկայացնող Ինգա եւ Անուշ Արշակյան քույրերի օգտին: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնել է գերմանական Digame mobile ընկերության` ձայների հաշվարկով զբաղվող ներկայացուցիչ Թոմաս Նիդերմայերը: Միաժամանակ նա հայտարարեց, որ իրավունք չունի ասել Ադրբեջանից եկած ձայների հստակ քանակը:
Նա նաեւ հայտնեց, որ ընկերությունը Հայաստանի Հանրային հեռուստատեսությունից տեղեկություն է ստացել այն մասին, որ Եվրատեսիլ 2009 եզրափակիչի հեռարձակման ժամանակ հեռախոսահամարը ցուցադրող էկրանի հատվածը, որով հեռուստադիտողները կարող էին քվեարկել հայ մասնակիցների օգտին, փակ է եղել: Թոմաս Նիդերմայերի խոսքերով, տվյալ պահին այդ տեղեկատվությունը ստուգվում է:
Digame ընկերությունը գերմանակն T-Mopile հսկայի ենթաբաժանմունքն է եւ լայնամասշտաբ հեռախոսային եւ SMS-քվեարկության կազմակերպման ծառայություններ է առաջարկում:

During Eurivision 2009 contest, Azerbaijan voted for Armenian singers Inga and Anush Arshakyans, Thomas Niedermayer, representative of German Digame mobile company told a PanARMENIAN.Net correspondent, noting at the same time that he was entitled to specify the exact number of votes received from Azerbaijan.
Mr. Niedermayer also said that Armenian Public Television reported to the company that the screen part displaying number for voting in favor of Armenian singers was closed during Eurovision 2009 contest. He also added that the information is currently being verified.
Digame company is a subsidiary of German T-Mobile network, offering large-scale services of telephone and SMS voting.