Ադրբեջանում Եվրատեսիլ 2009 եզրափակչին քվեարկել են Հայաստանը ներկայացնող Ինգա եւ Անուշ Արշակյան քույրերի օգտին: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնել է գերմանական Digame mobile ընկերության` ձայների հաշվարկով զբաղվող ներկայացուցիչ Թոմաս Նիդերմայերը: Միաժամանակ նա հայտարարեց, որ իրավունք չունի ասել Ադրբեջանից եկած ձայների հստակ քանակը:
Նա նաեւ հայտնեց, որ ընկերությունը Հայաստանի Հանրային հեռուստատեսությունից տեղեկություն է ստացել այն մասին, որ Եվրատեսիլ 2009 եզրափակիչի հեռարձակման ժամանակ հեռախոսահամարը ցուցադրող էկրանի հատվածը, որով հեռուստադիտողները կարող էին քվեարկել հայ մասնակիցների օգտին, փակ է եղել: Թոմաս Նիդերմայերի խոսքերով, տվյալ պահին այդ տեղեկատվությունը ստուգվում է:
Digame ընկերությունը գերմանակն T-Mopile հսկայի ենթաբաժանմունքն է եւ լայնամասշտաբ հեռախոսային եւ SMS-քվեարկության կազմակերպման ծառայություններ է առաջարկում:

19 Май 2009 - 14:00 AMT
В Азербайджане голосовали за представляющих Армению на конкурсе песни Евровидение 2009 сестер Ингу и Ануш Аршакян. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил представитель германской компании Digame mobile, которая занимается подсчетом голосов, Томас Нидермайер. При этом он заявил, что не вправе назвать точное количество голосов, поступивших из Азербайджана.
Он также сообщил, что компания получила от Общественного Телевидения Армении информацию о том, что в ходе телетрансляции финала Евровидения 2009 во время голосования часть экрана, где отображен телефонный номер, по которому телезрители могли проголосовать за армянских участниц, была закрыта. По словам Томаса Нидермайера, на данный момент эта информация проверяется.
Компания Digame является подразделением немецкого телекоммуникационного гиганта T-Mobile, и предлагает услуги по организации крупномасштабного телефонного и SMS-голосования.