Մայիսի 20 ժ. 17.00-ին «ՀայART» մշակութային կենտրոնում բացվելու է գեղանկարչական մեծ ցուցահանդես` «Երեւան` իմ սեր» խորագրի ներքո:
Մասնակցում են ժամանակակից 50-ից ավելի նկարիչներ, այդ թվում` ժողովրդական նկարիչ Հակոբ Հակոբյանը, Վարուժան Վարդանյանը, Արկադի Բաղդասարյանը (Արկո), Հրանտ Թադեւոսյանը, Հարություն Հարությունյանը, Մարի Հակոբյանը, Սամվել Սեւադան եւ այլոք:
«Երիտասարդ, միջին եւ ավագ սերնդի նկարիչների 60-ից ավելի ստեղծագործությունները ներկայացնող այս ցուցահանդեսը յուրօրինակ հավաստումն է այն գաղափարի, որի կարիքն այնքան շատ ունենք բոլորս, մեր մայրաքաղաքն` առավել. սեր` հանդեպ քո քաղաքի, քո երկրի, սեր, որը յուրաքանչյուրիս մղում է մեր քաղաքի հանդեպ սիրո եւ պարտականության գիտակցության»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին պատմել է «ՀայART» մշակութային կենտրոնի տնօրեն Ռիտա Շարոյանը:
Բացման հանդիսությանը մասնակցում են Երեւանի կամերային երգչախումբը (գեղ. ղեկ. Հարություն Թոփիկյան) եւ «Միհր» պարային պլաստիկայի թատրոնը, ղեկավար` Ցոլակ Մլքե-Գալստյան:

Центр культуры “АйАрт” приглашает всех тех, кто любит Ереван, 20-го мая посетить выставку “Ереван, любовь моя”.
На выставке будут представлены работы более 50 современных армянских художников, в том числе работы Акопа Акопяна, Варужана Варданяна, Аркадия Багдасаряна (Арко), Гранта Тадевосяна, Арутюна Арутюняна, Мари Акопян, Самвела Севады и многих других.
“Мы поставили цель с помощью искусства показать то, чего так не хватает нашему городу, сегодняшнему Еревану: мы решили показать любовь к Еревану ”, – рассказала корреспонденту PanARMENIAN.Net директор центра культуры “АйАрт” Рита Шароян.
В церемонии открытия выставки примут участие Ереванский камерный хор под руководством Арутюна Топчяна и театр танцевальной пластики “Мигр”, художественный руководитель – Цолак Млке-Галоян.