Դեկտեմբերի 4-ին Ալեքսանդր Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական պետական թատրոնի շենքում կայացել է Արմենիան Քարդ ընկերության վերաոճավորման` ռեսթայլինիգի միջոցառումը:
Միջոցառման ընթացքում ներկայացվել է ArCa նոր հայեցակարգը, բրենդի նոր ոճը, լոգոն, արժեքները, նոր գաղափարախոսությունն ու ընկերության զարգացման հեռանկարները:
Միջոցառմանը ներկա էին ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահը, ՀՀ բանկերի և վճարահաշվարարկային ընկերությունների ղեկավարները, ինչպես նաև հայկական խոշոր բիզնեսների ներկայացուցիչները:
Armenian Card-ի ռեսթայլինգի երեկոյի վայրի և կոնցեպտի ընտրությունը պատահական չէին և պայմանավորված էին Armenian Card-ի էությամբ․ լինելով ՀՀ ազգային վճարային համակարգ` ընկերությունը միևնույն ժամանակ նորարար է, առաջադեմ և յուրահատուկ լուծումներ է առաջարկում իր գործընկերներին:
Իր խոսքի ընթացքում Արմենիան Քարդ ընկերության Գործադիր տնօրեն, Վարչության նախագահ Վարդան Խաչատրյանը նշել է. «Այսօր մենք սկիզբ ենք դնում ՀՀ վճարային համակարգի նոր փուլին` ներկայացնելով ArCa նոր հայեցակարգը: Սա ներառում է և´ նոր լոգոն, և´ նոր արժեքները, և´ նոր նախագծերն ու համագործակցությունները: Որպես ազգային վճարային համակարգ` մենք շարունակաբար ներկայացնելու ենք նոր առաջադեմ լուծումներ մեր գործընկերների համար: Դրանցից մեկն էլ հենց մի քանի օր առաջ մեկնարկած ArCa Pay գործիքն էր, որն այժմ ակտիվորեն կիրառվում ու ընդլայնվում է»։
ՀՀ ԿԲ նախագահ Մարտին Գալստյանը նշել է․ «Արմենիան Քարդը մոտ 25 տարի հայաստանյան ֆինանսական կազմակերպություններին է տրամադրում որակյալ վճարահաշվարկային ծառայություններ, հանդիսանում է կամուրջ ՀՀ ներքին վճարումների փոխգործելիության առումով, ինչպես նաև առանցքային տեղ է զբաղեցնում գլոբալ համակարգերին՝ Հայաստանի միանալու գործում: ԱրՔա-ն իր գործունեության ընթացքում միշտ էլ առանձնացել է ժամանակակից, նորարար լուծումների և պրոդուկտների ստեղծմամբ ու կիրառմամբ։ Այսօր մենք ակնկալում ենք զարգացման էլ ավելի բարձր տեմպ, ինչը նոր շունչ կհաղորդի վճարումների ոլորտի տեխնոլոգիական առաջընթացին»։
Armenian Card-ը Հայաստանի ազգային վճարային համակարգն է, որը շարունակաբար ժամանակակից լուծումներ է ներկայացնում է իր գործընկերներն` բանկերին և վճարահաշվարկային կազմակերպություններին` ապահովելով ՀՀ վճարային համակարգի զարգացումը:

4 декабря в здании Национального академического театра оперы и балета имени Александра Спендиаряна состоялось мероприятие, посвященное рестайлингу компании Armenian Card.
На мероприятии были представлены новая концепция ArCa, стиль бренда, логотип, ценности, философия и перспективы развития компании.
На мероприятии присутствовали председатель Центрального банка Армении, руководство, главы армянских банков и расчетных компаний, а также представители крупных армянских предприятий.
Выбор места проведения и концепции вечера рестайлинга Armenian Card не был случайным, так как он отражал сущность компании. Являясь национальной платежной системой Армении, компания также выступает новатором, предлагая прогрессивные и уникальные решения своим партнерам.
В своей речи генеральный директор и председатель правления Armenian Card Вардан Хачатрян отметил: «Сегодня мы запускаем новый этап в платежной системе Армении, представляя новую концепцию ArCa. Это включает новый логотип, ценности, проекты и партнерства. Как национальная платежная система мы будем продолжать предлагать передовые решения нашим партнерам. Одним из таких решений является инструмент ArCa Pay, запущенный несколько дней назад, который сейчас активно внедряется и расширяется».
Председатель Центрального банка Армении Мартин Галстян заявил: «Вот уже около 25 лет Armenian Card предоставляет высококачественные услуги по расчетам и платежам финансовым организациям Армении, выступая мостом для внутренней платежной совместимости, а также занимая ключевое место в подключении Армении к глобальным системам. На протяжении своей деятельности ArCa всегда выделялась созданием и внедрением современных инновационных решений и продуктов. Сегодня мы ожидаем еще более высоких темпов развития, что придаст новый импульс технологическому прогрессу в сфере платежей».
Armenian Card — национальная платежная система Армении, которая постоянно предлагает современные решения своим партнерам — банкам и расчетным организациям, обеспечивая развитие платежной системы страны.