IDBank-ը բիզնեսների համար հերթական կարևոր ու հիանալի նորությունն է պատրաստել։ Բանկն իր կորպորատիվ հաճախորդներին առաջարկում է նոր՝ IDMerch բիզնես վարկը/օվերդրաֆտը։
IDMerch-ի հիմնական առանձնահատկություններից մեկն այն է, որ վարկը կամ օվերդրաֆտը բիզնեսին տրամադրվում է POS տերմինալների և/կամ Իդրամ QR/online checkout վճարային համակարգի միջոցով իրականացված շրջանառությունների հիման վրա։
IDBank-ի Կորպորատիվ բիզնեսի տնօրեն Տիգրան Մխիթարյանի խոսքով՝ թիմը երկարատև աշխատանք է կատարել այս պրոդուկտի մշակման գործում, քանի որ սա բիզնեսների համար առավել մեծ հնարավորություններ է բացում:
«IDMerch-ի վարկավորումը ավելի շատ բիզնեսների է հասանելի։ Այս պրոդուկտի շնորհիվ տարբեր իրավաբանական անձինք և անհատ ձեռնարկատերեր կկարողանան առավել լավ պայմաններով, արագ վարկավորվել, ինչն էլ կնպաստի փոքր և միջին բիզնեսների զարգացմանն ու կայունացմանը», – նշել է Մխիթարյանը։
Վարկի/օվերդրաֆտի մեծությունը կարող է կազմել POS տերմինալներով և/կամ Իդրամ QR/online checkout վճարային համակարգերի միջոցով իրականացրած շրջանառությունների մինչև տասնապատիկը։ Բացի այդ, բիզնեսի ֆինանսական վերլուծության գործընթացը պարզեցված է և իրականացվում է արագ ու կարճ ժամկետներում։ Սա նշանակում է, որ կորպորատիվ հաճախորդները, հատկապես՝ փոքր և միջին բիզնեսի ընկերությունները, արագ վարկավորման համար երկար ժամանակ ծախսելու կարիք այլևս չեն ունենա։
Ինչպես նաև, ընկերությունը հնարավորություն կունենա ընտրել վարկի/օվերդրաֆտի արժույթը՝ ՀՀ դրամ կամ ԱՄՆ դոլար։ Բիզնես վարկը/օվերդրաֆտը հնարավոր է մարել մինչև 60 ամիս ժամկետում՝ առանց տրամադրման միջնորդավճարի, իսկ օվերդրաֆտի դեպքում կարող է տրամադրվել նաև 45 օր տոկոսագումարների մարման արտոնյալ ժամանակահատված։ Մանրամասներին կարելի է ծանոթանալ կայքում։

10 Декабрь 2024 - 13:46 AMT
IDBank подготовил для бизнеса еще одну важную и приятную новость. Для корпоративных клиентов теперь доступен новый продукт — бизнес-кредит/овердрафт IDMerch.
Одна из ключевых особенностей IDMerch заключается в том, что кредит или овердрафт предоставляется на основе транзакций, проведенных через POS-терминалы и/или платежную систему Idram QR/online checkout. Директор корпоративного бизнеса IDBank Тигран Мхитарян отметил, что команда долго и тщательно работала над созданием этого продукта, так как он открывает новые возможности для бизнеса.
«Кредитование IDMerch стало доступно для большего числа бизнесов. Благодаря этому продукту различные юридические лица и индивидуальные предприниматели смогут получить кредиты на более выгодных условиях и в кратчайшие сроки, что поспособствует развитию и стабилизации малого и среднего бизнеса», — подчеркнул Тигран Мхитарян.
Размер кредита/овердрафта может составлять до десятикратного оборота, выполненного через POS-терминалы и/или платежные системы Idram QR/online checkout. Кроме того, процесс финансового анализа бизнеса упрощен и проводится быстро и в короткие сроки. Это означает, что корпоративные клиенты, особенно компании малого и среднего бизнеса, больше не будут тратить много времени на получение кредитования.
Компания также может выбрать валюту кредита: армянские драмы или доллары США. Кредит/овердрафт можно погасить в течение до 60 месяцев без комиссии за оформление, а в случае овердрафта может быть предоставлен льготный период для погашения процентов в течение 45 дней. С подробностями можно ознакомиться здесь.