IDBank-ը բիզնեսների համար հերթական կարևոր ու հիանալի նորությունն է պատրաստել։ Բանկն իր կորպորատիվ հաճախորդներին առաջարկում է նոր՝ IDMerch բիզնես վարկը/օվերդրաֆտը։
IDMerch-ի հիմնական առանձնահատկություններից մեկն այն է, որ վարկը կամ օվերդրաֆտը բիզնեսին տրամադրվում է POS տերմինալների և/կամ Իդրամ QR/online checkout վճարային համակարգի միջոցով իրականացված շրջանառությունների հիման վրա։
IDBank-ի Կորպորատիվ բիզնեսի տնօրեն Տիգրան Մխիթարյանի խոսքով՝ թիմը երկարատև աշխատանք է կատարել այս պրոդուկտի մշակման գործում, քանի որ սա բիզնեսների համար առավել մեծ հնարավորություններ է բացում:
«IDMerch-ի վարկավորումը ավելի շատ բիզնեսների է հասանելի։ Այս պրոդուկտի շնորհիվ տարբեր իրավաբանական անձինք և անհատ ձեռնարկատերեր կկարողանան առավել լավ պայմաններով, արագ վարկավորվել, ինչն էլ կնպաստի փոքր և միջին բիզնեսների զարգացմանն ու կայունացմանը», – նշել է Մխիթարյանը։
Վարկի/օվերդրաֆտի մեծությունը կարող է կազմել POS տերմինալներով և/կամ Իդրամ QR/online checkout վճարային համակարգերի միջոցով իրականացրած շրջանառությունների մինչև տասնապատիկը։ Բացի այդ, բիզնեսի ֆինանսական վերլուծության գործընթացը պարզեցված է և իրականացվում է արագ ու կարճ ժամկետներում։ Սա նշանակում է, որ կորպորատիվ հաճախորդները, հատկապես՝ փոքր և միջին բիզնեսի ընկերությունները, արագ վարկավորման համար երկար ժամանակ ծախսելու կարիք այլևս չեն ունենա։
Ինչպես նաև, ընկերությունը հնարավորություն կունենա ընտրել վարկի/օվերդրաֆտի արժույթը՝ ՀՀ դրամ կամ ԱՄՆ դոլար։ Բիզնես վարկը/օվերդրաֆտը հնարավոր է մարել մինչև 60 ամիս ժամկետում՝ առանց տրամադրման միջնորդավճարի, իսկ օվերդրաֆտի դեպքում կարող է տրամադրվել նաև 45 օր տոկոսագումարների մարման արտոնյալ ժամանակահատված։ Մանրամասներին կարելի է ծանոթանալ կայքում։

IDBank has exciting news for businesses. The bank is now offering its corporate clients a new IDMerch business loan/overdraft, designed to meet their financial needs.
A key feature of IDMerch is that the loan or overdraft is based on the business’s turnover through POS terminals or the Idram QR/online payment system.
Tigran Mkhitaryan, Director of Corporate Banking at IDBank, shared that the team has put significant effort into creating this product to provide greater opportunities for businesses.
“IDMerch lending is now accessible to more businesses. Thanks to this product, various legal entities and individual entrepreneurs will be able to access loans under better conditions and more quickly. This will contribute to the growth and stability of small and medium-sized businesses,” said Tigran Mkhitaryan.
The loan/overdraft amount can be up to ten times the turnover processed through POS terminals and/or Idram QR/online checkout payment systems. Additionally, the financial analysis process for businesses is simplified and conducted quickly within short timeframes. This means corporate clients, especially small and medium-sized businesses, can access funding without lengthy procedures, making quick lending easier than ever.
Businesses can also choose the loan/overdraft currency—AMD or USD. The loan/overdraft offers flexible repayment terms of up to 60 months, with no disbursement fee. Additionally, for overdrafts, a grace period of up to 45 days for interest payments may be provided. Learn more about the offer here.