ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կմասնակցի Շվեյցարիայի Դավոս քաղաքում կայանալիք Համաշխարհային տնտեսական ֆորումի 2025 թվականի տարեկան ժողովին, որին ներկա կլինեն տարբեր երկրների պետական ղեկավարներ ու բարձրաստիճան ներկայացուցիչներ: Նա ֆորումի պաշտոնական կայքում հրապարակված մասնակիցների ցուցակում է։
Համաժողովը տեղի կունենա հունվարի 20-24-ը։
Մասնակիցների թվում է նաև ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփը, որի մասնակցությունն առցանց կլինի։
Կմասնակցեն 130 երկրի պատվիրակներ և 350 կառավարությունների ղեկավարներ, այդ թվում Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը։
Մասնակիցների թվում են նաև Եվրոպական հանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենը, Արգենտինայի նախագահ Խավիեր Միլեյը Չինաստանի փոխվարչապետ Դին Սյուեսյանը, Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցը, Իսպանիայի վարչապետ Պեդրո Սանչեսը, Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին և այլոք։

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan is among the participants of the 2025 annual meeting of the World Economic Forum in Davos, Switzerland, set to take place from January 20 to 24. The official forum website lists numerous state leaders and high-ranking representatives among the attendees.
The participant list includes U.S. President-elect Donald Trump, who will join the meeting virtually, along with representatives from 130 countries and 350 government heads, including Azerbaijani President Ilham Aliyev.