Խառը մենամարտերի (MMA) հայտնի մարզիկ Արման Ծառուկյանը մանրամասներ է ներկայացրել իր վնասվածքի մասին, որը ստիպել է նրան հրաժարվել ՌԴ–ն ներկայացնող Իսլամ Մախաչևի հետ սպասվող տիտղոսային մենամարտից։
«Ամեն ինչ լավ էր, բայց վերջին օրը մարզումից հետո գնացի քնելու և սկսեցի ցավ զգալ մեջքիս ներքևի հատվածում: Դրա պատճառով ամբողջ գիշեր չէի կարողանում քնել: Հաջորդ օրը մտածեցի, որ ամեն ինչ կարգին կլինի և մամուլի ասուլիսից հետո սկսեցի քաշ գցել: Մարզվում էի հեծանիվի վրա, երբ մեջքս բռնվեց, չէի կարողանում շարժվել»,- ինսայդեր Արիել Հելվանին պատմել է Ծառուկյանը, հայտնում է Auroranews.am-ը։
Ծառուկյանը ստիպված է եղել չմասնակցել սպասված պայքարին, իսկ Իսլամ Մախաչևի հետ փոխարենը մրցել է բրազիլացի մարզիկ Ռենատո Մոյկանոն։ Ռուս մարզիկը հաջողությամբ պաշտպանել է իր տիտղոսը:
Լոս Անջելեսում նախատեսված էր երկու մարզիկների երկրորդ մենամարտը։ Առաջինը տեղի է ունեցել 2019 թվականի ապրիլին Սանկտ Պետերբուրգում, որտեղ Մախաչովը հաղթել է Ծառուկյանին։
28-ամյա Արման Ծառուկյանը մինչ այժմ անցկացրել է 25 պրոֆեսիոնալ մենամարտ, որոնցից հաղթանակ է տարել 22-ում։

Известный боец смешанных единоборств Арман Царукян рассказал о травме, из-за которой ему пришлось отказаться от титульного боя с российским бойцом Исламом Махачевым.
«Все было нормально, но в последний день после тренировки я лег спать и почувствовал боль в нижней части спины. Из-за этого я не мог спать всю ночь. На следующий день подумал, что все будет в порядке, и после пресс-конференции начал сгонку веса. Во время тренировки на велосипеде моя спина заболела — я не мог двигаться», — рассказал Царукян инсайдеру Ариэлю Хельвани, сообщает Auroranews.am .
Царукяну пришлось отказаться от ожидаемого поединка, и вместо него Ислам Махачев встретился с бразильским бойцом Ренато Мойкано. Российский спортсмен успешно защитил свой титул.
*Реванш между этими бойцами должен был состояться в Лос-Анджелесе. Их первый бой прошел в апреле 2019 года в Санкт-Петербурге, где Махачев одержал победу над Царукяном.