Խառը մենամարտերի (MMA) հայտնի մարզիկ Արման Ծառուկյանը մանրամասներ է ներկայացրել իր վնասվածքի մասին, որը ստիպել է նրան հրաժարվել ՌԴ–ն ներկայացնող Իսլամ Մախաչևի հետ սպասվող տիտղոսային մենամարտից։
«Ամեն ինչ լավ էր, բայց վերջին օրը մարզումից հետո գնացի քնելու և սկսեցի ցավ զգալ մեջքիս ներքևի հատվածում: Դրա պատճառով ամբողջ գիշեր չէի կարողանում քնել: Հաջորդ օրը մտածեցի, որ ամեն ինչ կարգին կլինի և մամուլի ասուլիսից հետո սկսեցի քաշ գցել: Մարզվում էի հեծանիվի վրա, երբ մեջքս բռնվեց, չէի կարողանում շարժվել»,- ինսայդեր Արիել Հելվանին պատմել է Ծառուկյանը, հայտնում է Auroranews.am-ը։
Ծառուկյանը ստիպված է եղել չմասնակցել սպասված պայքարին, իսկ Իսլամ Մախաչևի հետ փոխարենը մրցել է բրազիլացի մարզիկ Ռենատո Մոյկանոն։ Ռուս մարզիկը հաջողությամբ պաշտպանել է իր տիտղոսը:
Լոս Անջելեսում նախատեսված էր երկու մարզիկների երկրորդ մենամարտը։ Առաջինը տեղի է ունեցել 2019 թվականի ապրիլին Սանկտ Պետերբուրգում, որտեղ Մախաչովը հաղթել է Ծառուկյանին։
28-ամյա Արման Ծառուկյանը մինչ այժմ անցկացրել է 25 պրոֆեսիոնալ մենամարտ, որոնցից հաղթանակ է տարել 22-ում։

Renowned MMA fighter Arman Tsarukyan has shared details about the injury that forced him to pull out of the scheduled title fight against Russian fighter Islam Makhachev.
“Everything was fine, but on the last day, after training, I went to bed and started feeling pain in the lower part of my back. Because of this, I couldn’t sleep the entire night. The next day, I thought everything would be okay, and after the press conference, I started cutting weight. I was training on the bike when my back seized up—I couldn’t move,” Tsarukyan told insider Ariel Helwani, as reported by Auroranews.am .
Tsarukyan had to withdraw from the anticipated matchup, and instead, Brazilian fighter Renato Moicano faced Islam Makhachev. The Russian fighter successfully defended his title.
The rematch between the two fighters was scheduled to take place in Los Angeles. Their first fight was in April 2019 in St. Petersburg, where Makhachev defeated Tsarukyan.