Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Դավոսի Համաշխարհային տնտեսական ֆորումի շրջանակում հանդիպել է Bloomberg-ի Եվրոպական տնօրեն Կոնստանտին Կոցիասի հետ՝ քննարկվել են Հայաստանի տնտեսական և ներդրումային միջավայրի զարգացման ուղիները, ինչպես նաև երկրի ներկայությունն ու դիրքավորումը համաշխարհային տնտեսական համակարգում։
Փաշինյանը ներկայացրել է Հայաստանի կառավարության նախաձեռնած բարեփոխումները, որոնք միտված են ներդրումային միջավայրի բարելավմանը, տնտեսական կայունության ապահովմանը և տարածաշրջանային համագործակցության ակտիվացմանը։
Կոցիասը բարձր է գնահատել Հայաստանի ջանքերը միջազգային տնտեսական համագործակցության խորացման ուղղությամբ՝ ընդգծելով Bloomberg-ի պատրաստակամությունն՝ աջակցելու երկրին միջազգային տնտեսական հարթակներում ներկայանալու հարցում»։
Կոնստանտին Կոցիասը կարևորել է Հայաստանի ջանքերը՝ ընդգծելով Bloomberg-ի պատրաստակամությունը աջակցել միջազգային համագործակցության ամրապնդման գործում՝ օգնելով Հայաստանին դառնալու առավել տեսանելի համաշխարհային տնտեսական հարթակներում։

24 Январь 2025 - 08:41 AMT
Премьер-министр Никол Пашинян в ходе Всемирного экономического форума в Давосе провел встречу с европейским директором Bloomberg Константином Коциасом, на которой обсуждались пути развития экономической и инвестиционной среды Армении, а также её присутствие и позиционирование в мировой экономической системе.
Пашинян представил инициативы правительства Армении, направленные на улучшение инвестиционного климата, обеспечение экономической стабильности и активизацию регионального сотрудничества.
Коциас высоко оценил усилия Армении по углублению международного экономического сотрудничества, подчеркнув готовность Bloomberg поддерживать страну в её участии на международных экономических платформах.