Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Դավոսի Համաշխարհային տնտեսական ֆորումի շրջանակում հանդիպել է Bloomberg-ի Եվրոպական տնօրեն Կոնստանտին Կոցիասի հետ՝ քննարկվել են Հայաստանի տնտեսական և ներդրումային միջավայրի զարգացման ուղիները, ինչպես նաև երկրի ներկայությունն ու դիրքավորումը համաշխարհային տնտեսական համակարգում։
Փաշինյանը ներկայացրել է Հայաստանի կառավարության նախաձեռնած բարեփոխումները, որոնք միտված են ներդրումային միջավայրի բարելավմանը, տնտեսական կայունության ապահովմանը և տարածաշրջանային համագործակցության ակտիվացմանը։
Կոցիասը բարձր է գնահատել Հայաստանի ջանքերը միջազգային տնտեսական համագործակցության խորացման ուղղությամբ՝ ընդգծելով Bloomberg-ի պատրաստակամությունն՝ աջակցելու երկրին միջազգային տնտեսական հարթակներում ներկայանալու հարցում»։
Կոնստանտին Կոցիասը կարևորել է Հայաստանի ջանքերը՝ ընդգծելով Bloomberg-ի պատրաստակամությունը աջակցել միջազգային համագործակցության ամրապնդման գործում՝ օգնելով Հայաստանին դառնալու առավել տեսանելի համաշխարհային տնտեսական հարթակներում։

Prime Minister Nikol Pashinyan met with Bloomberg’s European Director Konstantinos Kotsias during the World Economic Forum in Davos. They discussed pathways to develop Armenia’s economic and investment environment, as well as the country’s presence and positioning in the global economic system.
Pashinyan presented the Armenian government’s reform initiatives aimed at improving the investment , ensuring economic stability, and enhancing regional cooperation.
Kotsias, in turn, praised Armenia’s efforts to deepen international economic collaboration, highlighting Bloomberg’s readiness to support the country’s engagement on global economic platforms.