2025 թվականի հունվարի 24-ին IDBank-ը հրապարակային առաջարկի միջոցով թողարկել է AMANLBB2SER3 տարբերակիչ ծածկագրով անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսեր՝ հետևյալ պայմաններով․
· Ընդհանուր ծավալը – 5 մլն ԱՄՆ դոլար
· Արժեկտրոնային տարեկան եկամտաբերությունը – 4.75 %
· Շրջանառության ժամկետը – 27 ամիս
· Արժեկտրոնի վճարում – եռամսյա պարբերականությամբ
· Մարման ամսաթիվ – 24 ապրիլի 2027թ․
Պարտատոմսերը տեղաբաշխվելու են 2025-ի հունվարի 24-ից մինչև 2025 թվականի մարտի 28-ը ներառյալ։ Սա IDBank-ի դոլարային պարտատոմսերի 28-րդ թողարկումն է և 2025թ․-ի առաջին տրանշը։
Պարտատոմսերի մասին ամբողջական տեղեկատվությունը հասանելի կլինիIdram&IDBankհավելվածում դրանք ձեռք բերելուց անմիջապես հետո․ «Բանկինգ» բաժնի «Պարտատոմսեր» ենթաբաժնում ներկայացված է պարտատոմսերի տարբերակիչ ծածկագիրը, քանակը, անվանական արժեքը, տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությունը, արժեկտրոնի վճարման օրը և պարտատոմսերի մարման օրը։
Պարտատոմսերի վերաբերյալ ամբողջ տեղեկատվությունը կարելի է տեսնել անցնելով հղումով։
Պարտատոմսերի ծրագրային ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ Կենտրոնական բանկում ՀՀ ԿԲ նախագահի 06 նոյեմբերի 2024թ. թիվ 1/420 Ա որոշմամբ հաստատված ծրագրային ազդագրի շրջանակում։ Ծրագրային ազդագրի, դրա լրացման էլեկտրոնային տարբերակներին և սույն թողարկման հիմնական պայմաններին կարելի է ծանոթանալIDBank-ի պաշտոնական կայքում:

On January 24, 2025, IDBank placed registered coupon bonds under the abbreviation AMANLBB2SER3 through a public offering on the following terms:
· Total volume – 5 million dollars
· Annual interest rate – 4.75%
· Bond maturity – 27 months
· Bonds will be paid quarterly
· Maturity date – April 24, 2027
The bonds will be placed from January 24, 2025 to March 28, 2025 inclusive. Тhis is the 28th issue of IDBank's dollar bonds and the 1st tranche of 2025.
After the placement, the bonds will be listed in the Armenian Stock Exchange OJSC. The bonds will be quoted through the Marketmaker.
The Bond prospectus was registered by the CBA, resolution N1/420А of the Chairman of the CBA from November 6, 2024. The electronic version of the prospectus and the final terms of issue are available on the official website of the Bank.