Փետրվարի 1-7-ը Ջերմուկում կանցկացվեն Համահայկական ձմեռային երկրորդ խաղերը, որոնց կմասնակցի ավելի քան 1300 պատվիրակ 19 երկրի 77 քաղաքից, հայտնում է ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունից։
Համահայկական ձմեռային երկրորդ խաղերը կանցկացվեն հոկեյ, դահուկավազք, լեռնադահուկային սպորտ, սնոուբորդ, շախմատ, ձնամարտ և սպորտային պարեր մարզաձևերից:
Խաղերի բացման հանդիսավոր արարողությունը կկայանա Ջերմուկում փետրվարի 1-ին՝ ժամը 18:00-ին:
Համահայկական ձմեռային երկրորդ խաղերի ջահը վառվել է Նորավանքում: Նորավանքի հոգևոր հովիվն օրհնել էր խաղերի մեկնարկը և մոմի կրակով վառել ջահը։ Այն փոխանցվել էր Օլիմպիական խաղերի արծաթե և բրոնզե մեդալակիր, Եվրոպայի չեմպիոն, մարմնամարզիկ Արթուր Դավթյանին, Եվրոպայի փոխչեմպիոն, բրոնզե մեդալակիր, աշխարհի բացարձակ գավաթակիր Վահագն Դավթյանին, ծանրամարտի Եվրոպայի և աշխարհի պատանիների չեմպիոն, աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր Ալեքսանդրա Գրիգորյանին, աշխարհի և Եվրոպայի երիտասարդների չեմպիոն Էմմա Պողոսյանին։ Տիտղոսակիր մարզիկները ջահով ուղևորվել էին Ջերմուկ:

From February 1 to 7, Jermuk will host the second Pan-Armenian Winter Games, featuring more than 1,300 delegates from 77 cities in 19 countries, as reported by the Ministry of Education, Science, Culture, and Sports.
The Games will include competitions in ice hockey, cross-country skiing, alpine skiing, snowboarding, chess, snowball fights, and sports dances.
The official opening ceremony is scheduled for February 1 at 6:00 PM in Jermuk.
The torch for the second Pan-Armenian Winter Games was lit at Noravank, blessed by the local clergy. It was then handed to distinguished athletes, including Olympic medalist and European champion gymnast Artur Davtyan, European vice-champion and world cup holder Vahagn Davtyan, European and world youth weightlifting champion Aleksandra Grigoryan, and world and European junior champion Emma Poghosyan. These athletes carried the torch to Jermuk.