Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը, լրագրողների հետ զրույցում անդրադառնալով ԵԱՏՄ շրջանակում հայ-ռուսական համագործակցությանը, ընդգծել է, որ Մոսկվան մեծ կարևորություն է տալիս այդ գործընկերությանը։
Նա հավելել է, որ մասնակցությունը ԵԱՏՄ-ին իրական օգուտներ է բերում երկրներին:
«Ռուսական կողմի դիրքորոշումն այս հարցի շուրջ հայտնի է, այն արդեն հայտարարված է։ Մենք բարձր ենք գնահատում այն փոխգործակցությունը, որը կա Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև եվրասիական ինտեգրացիայի, ԵԱՏՄ-ի շրջանակներում։ Մենք տեսնում ենք, որ ԵԱՏՄ-ում մասնակցությունը մեր երկրներին ու ժողովուրդներին իրական օգուտներ է բերում»,– ասել է դեսպանը, հայտնում է Aysor.am-ը։
Կոպիրկինը նշել է, որ ռուսական կողմը պատրաստ է շարունակել համագործակցության խորացումը, քանի որ ԵԱՏՄ շրջանակում գործընթացները հաջողությամբ զարգանում են։
«Մենք պատրաստ ենք շարունակել ամեն կերպ զարգացնել մեր հայ գործընկերների հետ այն գործընթացները, որոնք բավականին հաջող ընթանում են ԵԱՏՄ-ի շրջանակում»,– ընդգծել է Ռուսաստանի դեսպանը։

Russian Ambassador to Armenia Sergey Kopyrkin, speaking to journalists about Armenian-Russian cooperation within the Eurasian Economic Union (EAEU), highlighted Moscow’s strong commitment to this partnership.
He noted that membership in the EAEU brings real benefits to its member states.
"The Russian position on this matter is well known and has been clearly stated. We highly value the cooperation between Russia and Armenia within the framework of Eurasian integration and the EAEU. We see that participation in the EAEU provides real benefits for our countries and peoples," the ambassador stated, Aysor.am reports.
Kopyrkin added that Russia is ready to deepen cooperation further, as integration processes within the EAEU continue to develop successfully.
"We are prepared to continue developing our joint efforts with our Armenian partners in every possible way, as the processes within the EEU are progressing quite successfully," the Russian ambassador emphasized.