Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն իր հրավիրած մամուլի ասուլիսում հայտնել է, որ հայտարարագրերի լրացման վերջնաժամկետը հետաձգվել է մինչև նոյեմբերի 1-ը։
Նա նշել է, որ նույնականացման քարտերի տրամադրման հետ կապված հերթեր են առաջացել։
«ID-ի հետ կապված հերթը մինչև հունիս ամիսն է։ Մենք հետևյալ որոշումն ենք կայացրել` այս տարվա համար հայտարարագրման ժամկետը բոլորի համար կսահմանենք նոյեմբերի 1-ը։ Մի տնից չենք, մի հալի ենք, վերջին պահին հենց իմացանք նույնականացման քարտ է պետք, բոլորով նույն ժամին գնում ենք նույն գործողությունն անելու։ Հեսա անձնագրայիններում հերթերը կհասնեն հունիս, հուլիս, սեպտեմբեր»,– նշել է Փաշինյանը։
Ավելի վաղ հայտարարվել էր, որ ՀՀ բոլոր վարձու աշխատողները պետք է հայտարարագիր ներկայացնեն մինչև մայիսի 1–ը։

During a press conference, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan announced that the deadline for filling out income declarations has been extended until November 1.
He noted that long queues have formed for obtaining identification cards.
"The queue for ID cards extends until June. We have therefore decided that, for this year, the declaration deadline will be November 1 for everyone. We all tend to act at the last moment—once we realize an ID card is required, we all rush to get it at the same time. Soon, passport offices will be overwhelmed in June, July, and September," Pashinyan stated.
Earlier, it was announced that all salaried employees in Armenia must submit their declarations by May 1.