2024 թվականի հունվարից դեկտեմբեր, նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ, տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը Հայաստանում աճել է 8%-ով, հայտնում է Վիճակագրական կոմիտեն։
Նշված ժամանակաշրջանում ավելացել են արդյունաբերության, առևտրի, շինարարության, գյուղատնտեսության և մատուցված ծառայությունների ծավալները։
Իսկ 2024թ. դեկտեմբերին 2023թ. դեկտեմբերի համեմատ տնտեսական ակտիվության ցուցանիշն ավելացել է 4․7%-ով:
2024–ին արդյունաբերական արտադրանքի ծավալն աճել է 4․7%-ով, շինարարությունն աճել է 14.5%-ով, առևտրի շրջանառությունը17%-ով, գյուղատնտեսության համախառն արտադրանքի ծավալը 1.6%-ով, իսկ բնակչության մատուցված ծառայությունների ծավալը`10․6%-ով։
Սպառողական գների ինդեքսը հաշվետու ժամանակահատվածում աճել է 0.3%-ով, իսկ արդյունաբերական արտադրանքի գների ինդեքսը՝ 3.6%-ով:

Armenia's economic activity index grew by 8% in January–December 2024 compared to the same period in the previous year, according to the Statistical Committee.
During this period, the volume of industry, trade, construction, agriculture, and services increased.
In December 2024, compared to December 2023, the economic activity index rose by 4.7%.
For the year, industrial output increased by 4.7%, construction by 14.5%, trade turnover by 17%, gross agricultural production by 1.6%, and service volumes by 10.6%.
The consumer price index grew by 0.3%, while the industrial product price index increased by 3.6%.
The average monthly nominal wage rose by 6.4%, with public sector wages increasing by 7.9% and private sector wages by 5.7%.