Միլանի «Ինտեր» ակումբի կիսապաշտպան, 12-րդ անգամ Հայաստանի լավագույն ֆուտբոլիստ ճանաչված Հենրիխ Մխիթարյանը հայտարարել է, որ Հայաստանի հավաքական չի վերադառնա, հայտնում է «Ազատությունը»։
Նա նաև խոստացել է մեկ օր պատմել ճշմարտությունն այն մասին, թե ինչու է հեռացել։
«Պահը կգա, օրը կգա և բոլորն էլ կիմանան ճիշտը։ Կարող եմ ասել, որ ես կայացրել եմ այդ որոշումն իմ զգացմունքներից ելնելով, ոչ մեկն ինձ չի ստիպել։ Ուղղակի այդ պահին այդպես եմ որոշել, և այս պահին որոշումս փոխելու մտադրություն չունեմ»,–ասել է նա։
Նա հաջողություն է մաղթել հավաքականի տղաներին։
«Թող անեն առավելագույնը, որպեսզի դուրս գան այս իրավիճակից։ Իհարկե հեշտ չէ, բայց առաջին անգամը չէ, որ եղել ենք նման իրավիճակում։ Պետք է աշախատել, աշխատել և աշխատել»,–ասել է նա։
Մխիթարյանը նաև անդրադարձել այն հարցին, թե հնարավո՞ր է՝ մարզական կարիերայից հետո քաղաքականություն մտնի։ Նա նշել է, որ թողնում է այդ հարցը հետոյի։

Henrikh Mkhitaryan, Inter Milan midfielder and 12-time winner of the Armenian Player of the Year award, has declared that he will not return to the national team, RFE/RL reports.
He also hinted that one day he would disclose the real reasons behind his departure.
"The time will come, the day will come, and everyone will know the truth. What I can say now is that this was a decision I made based on my own feelings—no one forced me. It was simply what I decided at that moment, and I have no intention of changing my mind now," Mkhitaryan said.
He wished the Armenian national team success.
"I hope the guys do their best to overcome this situation. Of course, it’s not easy, but it’s not the first time we’ve faced such difficulties. They need to work, work, and work," he stated.