Հայաստանը 50%-ով ավելացրել է իր քվոտան Արժույթի միջազգային կազմակերպությունում: Կառավարությունն ընդունել է «Արժույթի միջազգային հիմնադրամի կառավարիչների խորհրդի կողմից ընդունված քվոտաների 16-րդ վերանայման հիմքով ՀՀ քվոտայի աճի վերաբերյալ ՀՀ անունից համաձայնություն տալու մասին» որոշում:
Ներկայում ԱՄՀ-ում Հայաստանի քվոտան կազմում է 128.8 միլիոն հատուկ փոխառության իրավունք, որը կազմում է ԱՄՀ ընդհանուր քվոտայի 0.03%-ը, և համաձայն որի՝ Հայաստանին բաժին է ընկնում ԱՄՀ կառավարիչների խորհրդի ձայների 0.05%-ը: ԱՄՀ քվոտաների16-րդ վերանայման արդյունքում Հայաստանի Հանրապետության քվոտան ևս առաջարկվում է ավելացնել 50%-ով՝ մինչև 193.2 միլիոն հատուկ փոխառության իրավունք, հայտնում է Factor.am-ը։

The Armenian government has approved a decision titled "On behalf of the Republic of Armenia, consenting to the increase of Armenia's quota based on the 16th General Review of Quotas adopted by the Board of Governors of the International Monetary Fund."
Currently, Armenia's quota in the IMF stands at 128.8 million Special Drawing Rights (SDR), representing 0.03% of the total IMF quota, granting Armenia 0.05% of the voting power in the IMF Board of Governors. Following the 16th review, it is proposed to increase Armenia's quota by 50% to 193.2 million SDRs.